در عصر آهن محبت کیمیاست…

5 210

محبت و عشق خیلی هم شگفت انگیز نیست وقتی هر روز به خودمان بارها و بارها معلوم ترین و مشخص ترین صفات آفریدگار را متذکر می شویم که بسم الله الرحمن الرحیم…

مادر و پدر آدمی خصوصیات اخلاقی خود را کمابیش ،چه از طریق ژن و وراثت و چه از طریق تربیت به فرزندشان انتقال می دهند ، حالا تصور کنید که خداوند سلول به سلول ما را عجین به عشق آفریده است. پس دور از ذهن نیست که ذات فطری مارا بر اساس محبت نهاده است و اینگونه است که ما بیرونی و درونی نیاز به محبت داریم.

نیاز به عشق ورزیدن و عشق گرفتن!

واقعیتی  که کمتر به آن می اندیشیم این است که انسان با مهرورزی به دیگران در وهله اول به خودش عشق می ورزد و تاثیراتی که از این عمل  به وجود می آید بسیار زیاد است . علم و تجربه نیز ثابت کرده است افردای که دچار اضطراب و استرس هستند با محبت به دیگران بیش از فرد مقابل خود از این عمل احساس آرامش و آسودگی می کنند.

مهمترین نکته برای داشتن خانواده ای سالم ،  استوار و  صمیمی عشق ورزی است  ، زیرا باعث پیشرفت و تعالی روز افزون می گردد ،  و نیز عامل احساس رضایت زن و شوهر از زندگی زناشویی ،  وجود محبت و صمیمیت در خانواده است،  بدون وجود این عامل ، همسران از زندگی در کنار یکدیگر، احساس لذت نمی ‌کنند و هر لحظه احتمال وقوع اختلاف و مشاجره خانواده را تهدید می کند . البته دو سال ابتدایی زندگی سال پر مشقتی چه از نظر اقتصادی و چه از نظر احساسی است، اگر دلمشغولی قسط ها را هم نایدیده بگیریم شخص از دوران مجردی وارد دوره ای میشود که کاملا با آن بیگانه است و مسئولیت هایی را برعهده گرفته که به آنها ناآشنا است پس زبان عشق را بیاموزید و خودتان را برای یک عمر زندگی آرام بیمه کنید.

همسرتان را نیکو صدا کنید ، عزیزم گفتن و لبخند زدن کار سختی نیست! سعی کنید ادبیات مناسب داشته باشید ،متین باشید و احترام بگذارید. اینها اساسی ترین رفتارهای یک رابطه عمیق است.

برای هم وقت توام با دقت بگذارید، درست است یک شام دونفره خوب ودلپذیر است به شرط آنکه تمام آن مدت حواستان را کامل به او بدهید و هی گوشی اتان را چک نکنید!

از علایق و نیازهای همسرتان باخبر شوید ، برطرف کردن آن به اندازه خدمت کردن ارزش دارد.

صداقت داشته باشید، این قدیمی ترین راه عشق ورزی است.

از همسرتان توقع نداشته باشید شما را جای چند نفر دوست داشته باشد، به نوع دیگر مثلا انتظار نداشته باشید جای همه کسانی که به شما محبت نکرده اند او این کار را انجام دهد.

به ازدواج مثل یک موجود زنده نگاه کنید،اصلا فکر کنید یک گیاه است.برای زنده نگه داشتنش تلاش کنید.

سالی یک بار رابطه اتان را چکاپ کنید، و این تفکر غلط را که ما سالهاست با هم زندگی کرده ایم و این چیزها از ما گذشته را دور بریزید. اگر دیدید خلوت تان مثل گذشته زیبا و موثر نبود باید به فکر درمانش باشید!

طعنه و تحقیر نکنید، در عوض خودتان را هم در طرح مشکلات دخیل کنید. عیبی ندارد اگر جای «این چه رفتاری بود داشتی؟» بگوییم «فکر کنم رفتار خوبی نداشتیم.»

زندگی مشترک عرصه کمال است نه پیکار. پس اشتباهاتتان را بپذیرید و اشتباه همدیگر را به رخ نکشید و در پنهان کردن راز خود پافشاری نکنید.

یکی از فراموشی های حاضر فراموش کردن تعهد نسبت به یکدیگر است، همسرتان را مثل دسته کلید فراموش نکنید!

انعطاف پذیر باشید، در این صورت می توانید نقش خود را در خانواده پذیرفته و به خوبی از عهده آن برآیید.

آخرین توصیه و همیشگی ترین آن، به هم هدیه دهید ، یک دوستت دارم ساده، یک لمس ،شاخه ای گل و…

به هم محبت کنید که جان برف به محبت خورشید گرم است

عاشقانه 6

اشتراک گذاری

۵ دیدگاه

  1. 1
    2

    سلام جرا کدهاى من کم شده و هر دفعه از دفعه قبل کمتر میشه اولش خوب ولى وقتى میخوام بنجره اش را ببندم یعنى ک برکردم ب کانال میبینم امتیاز هام یا همون کدهام کم شده براى جىکم میشه من ک لینک رو هم میزنم بعدا میبینم کدهایم کم شده انصاف نیست والا ب خدا خیلى وقت ثبت نام کردم

قرار دادن یک دیدگاه