مسافرت به لنگرگاهی در عمق اقیانوس اطلس

98 1,484

مثلث نحس، راز غیر قابل توضیح دنیا

در طول تاریخ رازهای بی شماری وجود داشته که بشر از توضیح آنها عاجز بوده است اما در قرن حاضر پیشرفت فن آوری راه را برای نظریات جدید باز کرده است و هم اکنون جستجو برای یافتن شواهدی که ممکن است کلید دشوارترین پرسش های عصر ما باشد در جریان است .

مثلث برمودا اصطلاحی است که توسط وینست گدیس در سال 1964 ابداع شد . این مثلث در غرب فلوریدا واقع شده است . ورطه ای که استدلال رایج بشر را به چالش می کشد این منطقه در طی سالیان نام های مختلفی داشته است از دریای عدن گرفته تا گورستان اقیانوس اطلس و مثلث شیطان و … ولی در میان اینهمه رمز و راز یک مسئله قطعی است ،  ناپدید شدن ناگهانی هواپیماها و کشتی های بی عیب و نقصی که از این منطقه عبور میکنند آن هم بدون هشدار قبلی!! 

مثلث برمودا

مسافران خیس

مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن ۶ هواپیمای نیروی دریایی ، همراه با تمام سرنشینانشان ، در پنجم دسامبر ۱۹۴۵ کسب کرد. ۵ فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای مأموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات به هوا برخاست ، اما هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.

 آخرین پیامهای مخابره شده‌ی آنها با برج مراقبت ، حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم رؤیت خشکی ، از کار افتادن قطب‌نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان ، افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدت‌ها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای – چه قبل و چه بعد از آن – تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه قایق‌ها و کشتی‌هایی مفقود شده‌اند ؛ در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا ، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاه‌های مبدأ و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند ، که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه‌های قطب‌نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه‌آلودی – آن هم در روز صاف و آفتابی – و یا تغییراتی غیر عادی در آب‌هایی که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند (بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع)

 

این پیامها رفته رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل این که چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده ، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارشات حاکی از آن بوده که نوری ناشناخته و غیر قابل تشریح رؤیت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا ، که پس از مدتی ناپدید شده ، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.

 در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی ، دستگاه‌ها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند ، که پس از رفع تاریکی آسمان ، دوباره شروع به کار کرده‌اند.

در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید : « خطری همانند یک خنجر هم اکنون به سرعت می‌آید … ما نمی‌توانیم فرار کنیم … » ؛ در هر حال بدون اینکه مشخص شود خنجر چه بود ، کشتی ناپدید شد.

اما معمای پیچیده برمودا در این است که تعداد هواپیماها و کشتی هایی که در این منطقه ناپدید می شوند از مناطق دیگر بیشتر است و از سوی دیگر بعد از ناپدید شدن ، هیچ اثر و نشانه ای از مفقودین یافت نمی شود .

با اینکه گزارش کاملی از ناپدید شدن ها در دسترس نیست اما به طور تقریبی در 35 سال گذشته این اهریمنی ترین نقطه جهان ، بیش از 700 قایق و کشتی ، 120 هواپیما و تعداد بسیار زیادی از انسان ها را به کار مرگ کشانده است.

اما شاید برخی از دلایل علمی که تا کنون مورد برسی قرار گرفته می تواند  این اتفاقات را توجیه کند:

مثلث برمودا در ناحیه ای قرار گرفته است که آب و هوا می تواند به طور آنی تغییر کند. آنجا محل شکل گیری طوفان های بسیاری است که به صورت ناگهانی ایجاد و به سرعت سهمگین می شود  . اگر یک کشتی یا هواپیما وارد طوفان در حال شدت گرفتن شده باشد ، این قضیه می تواند توجیه کند که چرا این منطقه دچار ناپدید شدن های متعدد شده است .

عامل دیگر ناپدید  شدن غیر عادی میتواند کف اقیانوس باشد . اقیانوس اطلس محل گودال های عمیق زیر آبی است . جایی که فلات قاره ناگهان عمیق می شود . برخی از عمیق ترین گودال ها در مثلث برمودا قرار گرفته است .

هر جا به جایی یا فعالیت ارتعاشی که در کف اقیانوس اتفاق بیفتد میتواند باعث نا آرامی در آب ها شود و به طور غیر عادی موجب ایجاد امواج بلند یا سونامی ها شود .

ترکیب فعالیت های جوی و فعالیت های ارتعاشی و این گودال های عمیق نیز میتواند توجیه کننده این مطلب باشد که چرا هرگز هیچگونه مدرکی از هواپیماها و کشتی های نا پدید شده بازیابی نشده است.

همچنین در کف اقیانوس اطلس حفره هایی از گازهای محبوس شده ، وجود دارد و هر فعالیت لرزه ای می تواند باعث آزاد شدن این گازها شود و روی اشیا اثرات مخربی بر جا بگذارد . یکی از این گازها هیدرات متان است وقتی فعالیت های لزره ای رخ میدهند و هیدرات متان انتشار می یابد باعث می شود که چگالی آب تحت تاثیر قرار گرفته و خاصیت رانشی خود را از دست بدهد . اگر یک قایق در محل جوش هیدرات متان شناور باشد  غرق خواهد شد !!!

هیدرات متان ، آب و هوای غیر قابل پیش بینی ، فعالیتهای ارتعاشی و عوارض کف زمینی اقیانوسی و احتمال اینکه هر کدام از این رخدادها امکان دارد در هر زمانی رخ دهد توضیح خوبی برای ناپدید شدن ها به شما می دهد ، از طرف دیگر بسیاری معتقدند که این نا پدید شدن ها اثر ساده خطای دید انسانی است و عده ای دیگر هم گمان به حضور موجودات فضایی و فوق طبیعی در این منطقه دارند.

به نظر می‌رسد که این منطقه طی زمان‌های متمادی گذشته نیز در افسانه‌ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین : دریایی از مقبره‌ها  ،  مثلث شیطان  ،  مثلث مرگ  ،  دریای بدبختی ،  گورستان آتلانتیک  نامیده می‌شده است.

 شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسان‌هایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو 13 – که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضاست – شده است.

 اینکه چرا وقایع عجیب این منطقه گزارش نمی‌شود شاید به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی باشد ، و شاید هم به خاطر معلوم نبودن دلیل اصلی این وقایع ، اتفاقات مربوطه بازتاب نمی‌یابد. البته در اغلب گزارشات ارائه شده سانسورهایی وجود دارد که اصل وقایع را سرپوشیده نگه می‌دارد.

maxresdefault

 

 

 

 

اشتراک گذاری

۹۸ دیدگاه

 1. 0
  0

  من توی یه کتاب که اسمشم مثلث برمودا بود خوندم که یک دانشمند آمریکایی {که اسمش رو فراموش کردم} یک قایق را با تجهیزات و دوربین داخل بک میدان مغناطیسی بزرگ قرار میدهد و ناگهان قایق ناپدید می شود و هنگامی که میدان مغناطیسی را قطع میکنند قایق به جای خود باز می گردد و دوربین ها تصاویر از یک دنیای عجیبی ضبط کرده اند . جالب است که آن دانشمند چند وقت بس از آزمایش به شکل مرموزی کشته می شود{ در کتاب نوشته شده بود}

 2. 0
  0

  ببخشید ی سوال داشتم با چه مدرک و اثباتی استدلال مسخره طراحی میکنید و بعد ها تبدیل به شایعه میشه ی روزی میرسه که انسانی میاد و دلیل مثلث و مفقود اداما رو کشف میکنه مثل کسی که گفت (زمین 0 دایره ای شکله و راست نیست)ودلیل و اثباتی که اورد این بود که چیزی که ما انسان هارو رو این داره نگه میداره(جازبست)galile

  به امید انسانی که دلیل مثلث برمودا رو کشف کنه…

 3. 11
  3

  با سلام
  شما که اینقدر تعریف و تبلیغ از کانالتون میکنید ومن و امسال من به نفع شما کانالتون رو به بقیه معرفی میکنیم تا عضوش بشن چرا ایراداتش رو برطرف نمیکنید؟چرا اینقدر تغیر و تحول میدید؟چرا هی قوانین رو عوض میکنید و ثابت نمیذارید باشن؟به عنوان مثال خودتون گفتید کدها تا اخر هرهفته معتبره،پس چرا کدهای بی اعتبار را حذف نمیکنید و همش داره روهم جمع میشه؟لطفا” ضعف های کانالتون رو برطرف کنید.
  انتقاد اینجانب را پذیرا باشید.
  با تشکر

  • 1
   0

   سلام
   از حمایت شما سپاسگزاریم. همونطور که قبلا هم گفته شده به خاطر اینکه برخی از دوستان با نحوه جدید مسابقه آشنا نبودن. استثنا این هفته کدها حذف نشدن و تا جمعه نهم بهمن ماه معتبر هستن
   در ضمن مطمئن باشید هر کدی که در بخش کدهای من وجود داشته باشه. شانس برنده شدن داره

 4. 4
  2

  یه روزی سربازها میرفتند اصحاب کهف رو توی غار دستگیر کنن ولی با نیروی عجیبی به بیرون پرتاب میشدند علم اون موقع هم جوابی برای این سوال نداشت وتا الان هم جواب منطقی براش نیست شاید این هم نمونه ای از اون قدرت الهی باشه

 5. 7
  6

  واااااااااااااااااااااااااااااای من شب خوابم نمیبره
  میگما، اگه کار موجودات دریایی باشه چرا و چطور پس هواپیماهارو گیر میندازه؟ها؟ هواپیما که کاری بشون نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  صددرصد دلیل علمی داره و ربطی به گناه ودین و ایمون نداره

 6. سوگند سجادیان در
  3
  4

  موجودات دریایی تکامل یافته این مثلث رو به عنوان حریم خودشون انتخاب کردن ، تکنولوژی اونا صد ها بار از ما انسانها پیشرفته تره ، و خیلی قبل تر از به وجود اومدن انسان در کره ی زمین و زیر اقیانوس ها به وجود اومدن

 7. 5
  4

  اونجا تونل زمانه من مطمئنم.سفر به اینده اونجا ممکنه.حتی یک نفر که از اونجا جون سالم به در برده در سن 7سالگی وارد اونجا شده و وقتی پیداش کردن80ساله بوده.بالاخره بعد از ظهور امام زمان مون متوجه حرف من میشین…سفر در زمان غیرممکن نیس…

 8. فاطمه رضاخانی در
  1
  1

  سلام خسته نباشید ممنون از برنامه خوبتون من خیلی وقت در مسابقه بدندید ثبت نام کردم و همیشه هم جواب صحیح میدم ولی خیلی وقت میزنم رو لینک سوال مینویسه ثبت نام کنید یا اشتباه پاسخ داده اید ممنون میشم اگر به مشکلمن کنید.

 9. 9
  1

  این مطلب خیلی شبیه به هزاران مطلب دیگه بود که تا کنون درمورد عجایب دنیا خونده بودم…از همه بیشتر خیلی منو یاد کتاب طلای خدایان مینداخت…
  در کل همه ی این علامت سوال ها روزی جوابی قانع کننده پیدا میکنه…

 10. 18
  1

  به نظر من اون قسمت از اقیانوس که بهش مثلث برمودا میگن یک کرم چاله است. کرم چاله میانبری بین دو نقطه از دنیاست در عرض کمتر از شاید یک ثانیه. یعنی کسانی که وارد مثلث میشن از یک جای دیگه از این جهان هستی سر درمیارن. شاید یک نقطه در دوردستهادر همین جهان و یا شاید رابط بین این دنیا و اون دنیا باشه. براتون تعریفی از کرم چاله رو میزارم.
  کِرمچاله در فیزیک یک پل میانبر فرضی در فضازمان است.

  کرمچاله‌ها ساختارهای فضازمانی پل مانندی هستند که دو گسترهٔ جدا از یک فضازمان یا دو فضازمان جدا از هم را به یکدیگر پیوند می‌دهند. کرمچاله‌ها مسافت و زمان بایسته برای رسیدن از یک نقطه به نقطهٔ دیگر را کوتاه و آسان می کنند.

 11. 3
  4

  سلام ممنون از اطلاعات
  ولی من قبلا تو ویکی پدیا خونده بودم ١۵ تا هواپیما ٢٠ تا کشتی ناپدید شدن،اونم عوامل دیگه ای باعث شدن و خود آمریکا هم به چنین مثلثی اعتقاد نداره و بزرگ نمایی خبرتگرا در مورد حوادث اون منطقه میدونه و……
  نمیدونم کدوم آمار درسته!!!!!!!!!!

 12. 10
  0

  سلام
  ازدیرباز انسان ازهرچیزی که ناشناخته بوده ترسیده،اماجالبه بدونیدتمامی عجایب دنیای ما درعددسه مشترک هستن مثل مثلث برمودا،اهرام ثلاثه،اهرام مایاها،اینکاها،ناپدید شدن سه هزارسربازچینی درشُرف جنگ باژاپن در دره خدایایان،عددسه دربیشترعجایب دنیای ماتکرارشده و کتابهای ادیان که قران شامل سی جزٔ میباشدواینها تصادفی نیست،اماعلم بشربرهمه اینها فائق می اید،شایدرمز گشایی وتحقیق درباره این عددسحرامیز بشرروبحل این معماها یاری کند،
  دنیای کاهنات سرشاراز اسرار وناگفته هاست….
  سپاس اززحمات شما

 13. 6
  1

  سلام من هنوز جواب مشکلم را نکرفتم بهر حال مسولین محترم این کانال باید جواب کوی اعضای این کانال باشند الان سه مورد قبل از این که جواب سوال داده شود نوشته میشه به سوال جواب غلط داده در صورتیکه جواب درست رامیدانم وحق من ضایع شده لطفا مشکل مرا حل کنید ممنون راهنمایی فرمایید

  • 0
   1

   با سلام
   خیر کد برنده مربوط به 3 هفته پیش نمی باشد
   طبق اعلام قبلی استثنائا کد های هفته گذشته تا پایان این هفته معتبر می باشد
   و در حالت عادی کد های هر هفته تا پایان همان هفته معتبر می باشد
   پیروز باشید

 14. 1
  5

  موجودات دریایی تکامل یافته این مثلث رو به عنوان حریم خودشون انتخاب کردن، تکنولوژی اونا صدها بار از ما انسانها پیشرفته تره، و خیلی قبل تر از به وجود اومدن انسان در کره ی زمین و زیر اقیانوس ها به وجود اومدن

 15. احمدطوطیان در
  0
  0

  سلام.
  مطالب در باره مثلث برمودا بسیار مفید وجالب است.
  مقداری از آنها را من نمیدانستم که امروز با خواندن
  این مطلب ها در اینجا فهمیدم. از شما بخاطر رساندن
  این اطلاعات به ما تشکر فراوان میکنم.
  ( احمدطوطیان )

  • 0
   1

   مثلث برمودا بزرگراهی هستش که این دنیا رو به یه دنیای دیگه متصل میکنه و انسانها و هرچی که درش غرق بشه از این دنیا خارج میشه و از یه دنیای متفاوت دیگه سر در میاره و چون ممکنه وقتی وارد دنیای جدید میشید موجودات ماورالطبیعه انتظار شمارو بکشند پس سعی نکنین واردش بشید

 16. 0
  4

  خیلى جالب وعالى بود متعجب شدم این اتفاق ها دلیلش این ک خدا میخواد هشدار بده بنده هاش ک کناه نکنند اینها نشونه قدرت خداوند بزرک مهربون میخواد بهمون بفهمونه جون بعضى بنده هاش دارند توى خلقتش دخالت میکنند دست ب کارهایى میززند ک نباید بزنن، همه این اتفاق ها نشونه اخر زمون یعنى ى جورایى دنیا داره ب اخر میرسه ، ى روحانى بوده جندین سال بیش ب نام شاه نعمت الاه ولى خدا رحمتش کند در شهر ماهان است بین شهر کرمان وبم ارمکاه داره زمانى ک در قید حیات بوده بیش بینى کرده ک ى زمانى دنیا ب اخر میرسه ک بلاهاى عجیب وغریب مى افته و یکى از این بلاها هم همین بوده ک الان توى این سالها افتاده و مى افته و وووووو ، ولى خیلى عجیب وغریب بود

 17. 0
  2

  خیلى جالب وعالى بود متعجب شدم این اتفاق ها دلیلش این ک خدا میخواد هشدار بده بنده هاش ک کناه نکنند اینها نشونه قدرت خداوند بزرک مهربون میخواد بهمون بفهمونه جون بعضى بنده هاش دارند توى خلقتش دخالت میکنند دست ب کارهایى میززند ک نباید بزنن، همه این اتفاق ها نشونه اخر زمون یعنى ى جورایى دنیا داره ب اخر میرسه ، ى روحانى بوده جندین سال بیش ب نام شاه نعمت الاه ولى خدا رحمتش کند در شهر ماهان است بین شهر کرمان وبم ارمکاه داره زمانى ک در قید حیات بوده بیش بینى کرده ک ى زمانى دنیا ب اخر میرسه ک بلاهاى عجیب وغریب مى افته و یکى از این بلاها هم همین بوده ک الان توى این سالها افتاده و مى افته و وووووو

  • 0
   0

   سلام: ببخشید من تا حالا 38 تا کد کرفتم یعنى ب غیر از اون کد هاى قبلى ک کرفته بودم الان 38 تا کد دارم بس جرا اسمم در نیومده و در نمیاد توى قرعه کش، خدا شانس بده بعضى اینقدر زود شانس میارند ما هیجى من خیلى وقت ثبت نام کردم کلى هم کد کرفتم ولى هیج ب هیجى انکار نه انکار ثبت نام کردم، لطفا شماره من هم بزارید داخل قرعه کشیتون، موفق وبیروز باشید خیلى ممنون متشکرم

 18. 1
  1

  آقایون خانوما مثلث برمودا کلا وجود خارجی نداره فقط چیزى که وجود داره اینه که این مکان در عمق ١٠٠٠ پایى از سطح دریا به خاطر اینکه به گوشته زمین نزدیک میشه سونامی تشکیل میده که این سونامی داخلش همه چی وجود داره براى همین هر ٣ سال یه بار یه سونامى ژاپن رو صاف میکنه…و در ضمن ادیان تشیع در باره مثلث برمودا گفتن مکانى که در آخرالزمان که همه مردن از اون قسمت خشکی ها توسط اب ها به هم متصل میشن که اینا همه از مثلث برمودا صورت میگیره

 19. 1
  1

  شاید دروازه ورود وخروج فرا زمینیها باشه ؟ پس هنوز کاملا کشف نشده ؟ خیلی عجیبه که هنوز نتونستن پی به راز این منطقه ببرند و هنوز فقط حدس میزنند تازه گرم خوندن شدیم که مطلب تموم شد ولی ممنون خیلی جذاب بود

 20. 0
  0

  با سلام این مسله دو روز برای من اتفاق افتاده درتاریخ٧/١١و٩/١١هنوز به سوال باسخ نداده نوشته میشه جواب درست نیست در تاریخ ٧/١١خدمت شما نوشتم که فرموده بودید ابدیت کن ومرور کر را عوض کن که انجام شد ولی امروز دومرتبه همان مسله اتفاق افتاد قبل جواب نوشته شد باسخ غلط است لطفا اقدام شود من بیخودی حق امتیازم را از دست میدهم ممنون

 21. 32
  8

  منم ی داستانی شنیدم نمیدونم درسته یا نه
  میگن این مثلث 3 ضلع داره
  یکی خلیج مکزیک
  یکی بین ژاپن و فیلیپین
  یکی هم در فضا

  کتاب مثلث برمودا را خوندم
  ی داستان این بود ک هواپیما تک سرنشین تو خلیج مکزیک بود ناگهان ناپدید شد و بعد سر از جنگلها ژاپن یا فیلیپین درآورد !

  ی فیلم هم دیدم ک فضاپیما آپولو موقع فرود ناپدید شد و تو فیلم فضانوردان اونو تو فضا دیدند !!!

  ممنون از اطلاعاتی ک دادید

  • مهدی امینی در
   0
   2

   حقیقت اینه که تا حالا پای هیچ موجود فضایی به زمین نرسیده، اما دلیل دیده شده اشیا عجیب پرنده و نقاط عجیبی چون مثلث برمودا حاکی از این حقیقته که موجوداتی دریایی بسیار تکامل یافته و مترقی بر زمین حکمرانی میکنند، مثلث برمودا محل زندگی اونا ست، تمام اشیا و تجهیزات و گزارش هایی از دیده شدن اجسام در فضا و … مربوط به همین موجودات است که در اعماق دریاهای کره ی زمین زندگی می کنند، و بومی کره زمین هستند، اونا دارن دنیا رو آنطور که میخوان کنترل میکنن.

  • 0
   6

   موجودات دریایی تکامل یافته این مثلث رو به عنوان حریم خودشون انتخاب کردن، تکنولوژی اونا صدها بار از ما انسانها پیشرفته تره، و خیلی قبل تر از به وجود اومدن انسان در کره ی زمین و زیر اقیانوس ها به وجود اومدن

قرار دادن یک دیدگاه