فروش کیسه زباله به زور

2 194

واقعاً این شهرداری ، یک سر دارد و هزار سودا . مثلا در زمینه جمع آوری و انتقال زباله به خارج شهر ، نه تنها، عوامل زحمتکش این سازمان باید به فکر جمع آوری به موقع و درست زباله از در منزل ما و شما باشند ، بلکه همزمان باید زباله دزدها را هم جمع کنند.

با این حساب باید دو چیز را توأمان و همزمان جمع آوری کنند : 1- آشغال  2- دزد زباله

ضرب المثل مردمی : یکی کم بود دو تا شد ، ناشکری کردم سه تا شد!

اخیراً گویا افرادی تحت عنوان کارمند اداره بازیافت مناطق شهرداری با مراجعه به منازل ، از طریق فروش اجباری کیسه زباله ، اخاذی می کنند . در همین راستا روابط عمومی سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری تهران اعلام کرده که طرح تفکیک از مبدأ توسط ادارت بازیافت برخی از مناطق آغاز شده ، اما در این راستا هیچگونه وجهی دریافت نمی شود و چنانچه توزیع کیسه زباله هم در برنامه قرار گیرد، به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

به موجب این اطلاعیه از مردم شهر خواسته شده است تا در صورت برخورد با این قبیل افراد سودجو که به زور می خواهند کیسه های زباله خود را به خلق الله قالب کنند، سریعاً مراتب را به شهرداری منطقه محل سکونت خود یا نیروی انتظامی اطلاع دهند.

پیشنهاد شهری : به نظر ما ممکن است مردم تا بیایند تماس بگیرند، فرد اخاذ ((کیسه زباله به زور فروش!)) از دست آنها در برود . فلذا پیشنهاد می کنیم در حالی که لبخند می زنند و خونسردی خود را حفظ مینمایند ، اقدام به خرید چندین کیسه زباله به رنگ های مختلف ازافراد اخاذ نمایند تا ماموران شهرداری خود را برسانند.

recycling-bin-cartoon

 

برگرفته از کتاب حرف اضافه ( رضا رفیع)

 

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

 1. 1
  0

  واقعن اگر ان فرد ()اخاذ() از درد فقر و اجبار نبود به نظر خودتون اینکار را میکرد…!!!
  پس این مصداق بارز همون مثاله معروفه که(خانه از پایبست ویران است!!).
  اونم توی چنین کشور غنی و ثروتمند که پر است از منابع و ذخایر زیر زمینی و رو زمینی و صادرات و …….
  ان شاء الله که فقر از بین بره تا این موضوعات هم تموم بشن..ان شاء الله…

قرار دادن یک دیدگاه