گذرموقت های گران قیمت در همین حوالی

3 757

گران ترین گذر موقت هایی که در ایران رفت و آمد می کنند

در این چند سال اخیر خودروهای گذرموقت زیادی وارد ایران شدند. در این بین تعداد کمی از این خودروهای گذرموقت جزو لوکس‌ترین‌ها، اسپرت‌ترین و گرانقیمت‌ترین بوده‌اند. در کلاس خود در بالاترین رتبه جای دارند و طرفداران بسیار زیادی دارند. در این گزارش تصاویری از گرانقیمت‌ترین خودروهای گذرموقتی که در این چندسال وارد کشور شدند را منتشر میکنیم. خودروهایی که نه برای همیشه بلکه برای مدت زمان کوتاهی در ایران حضور داشتند. حضوری تنها تصاویر و فیلم‌های کوتاهی از آنها در شبکه های مجازی منتشر شده است. سوار شدن بر این خودروها ارزوی هر شخصی است. اما در ایران تنها افراد ثروتمند توانایی خرید و سوار شدن چنین خودروهایی را دارند. خودروهایی قیمتشان در زمان ورود به کشور هم قیمت یک آپارتمان لوکس و مجلل در گرانترین خیابان‌های تهران بوده است.
 

مرسدس بنز اس ال آر مکلارن: از این خودرو تنها دودستگاه وارد ایران شد. اولین نسخه نمونه کوپه بود و دومین آن نیز نسخه رودستر بود که از کشور امریکا خریداری شده بود و از دبی به ایران امد. مرسدس بنز اس ال آر مکلارن یکی از سوپراسپرت‌های گرانقیمت مرسدس بنز است. این خودرو دارای موتور 8سیلندر سوپرشارژ 5.5 لیتری با قدرت 625 اسب بخار قدرت است. شتاب صفرتاصد این خودرو 3.8 ثانیه و حداکثر سرعت آن 334 کیلومتر درساعت است. این خودرو در سال 2004 عرضه شد که در آن سال قیمتی بیش از 250 هزار دلار داشته است.

photo_2016-01-31_16-19-02
پورشه کررا جی تی : تنها 3 روز در ایران ماند. مالک بدشانس این سوپراسپرت آلمانی به خاطر بروز نقص فنی در بخش صفحه کلاچ مبجور در روز سوم خودرو را به کشور امارات ارسال کند. و اینگونه تنها پورشه کررا جی‌تی وارد شده به ایران فقط 3 روز در تهران تردد کرد. به همین خاطر عکس وفیلم بسیار کمی از آن منتشر شده است. 10 سیلندر دارد و حجم این سیلندرها 5.5لیتر است. این خودرو دست ساز 612 اسب بخار قدرت و 590 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.حداکثر سرعت جی تی کررا330 کیلومتر در ساعت به ثبت رسیده است.

پروشه کاررا جی تی
 بنتلی کانتینانتال ساپورتر:لوکس و گرانقیمت‌ترین بنتلی وارد شده به کشور است. این اولین نسخه از مدل کانتیننتال اس اس یا همان سوپراسپرت است که چندسال پیش به صورت گذرموقت وارد کشور شد. در حدود 1ماه و نیم در ایران تردد داشت و در برخی از شهرها رویت شد. بنتلی یکی از جدی‌ترین رقبای رولزوریس در دنیا به حساب می‌آید. تمامی قطعات و لوازم این خودرو همانند رولزرویس به صورت دست‌ساز است. بنتلی هم لوکس است هم اسپرت. نسخه سوپراسپرت کانتیننتال دارای پیشرانه 12سیلندر دبلیو شکل است. این پیشرانه 622 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و شتاب صفرتاصد آن نیز 3.7 ثانیه است. حداکثر سرعت این خودروی انگلیسی 329 کیلومتر در ساعت است. تصاویر بسیار کمی از این خودرو توسط عشق ماشین ها گرفته شده است.

photo_2016-01-31_16-19-28
 گرانقیمت‌ترین خودروی لامبورگینی هم به ایران امده است. LP700-4. لامبورگینی آونتاتور: این سوپر اسپرت سریع در زمان عرضه خود با قیمت 370 هزار دلار به فروش می‌رسید. که البته نسخه‌های جدیدتر آن کمی گران‌تر هستند. در ایران دو دستگاه آونتادور وارد شد که یکی در منطقه ازاد ارس مانده است. اولین اونتادور هم به صورت گذرموقت از دبی به ایران آمد که بعد از اتمام دوره ترددش به امارات مرجوع شد. اونتادور از یک پیشرانه 12سیلندر V شکل به حجم 6.5لیتری بهرمند است.700 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و شتاب صفرتاصد آن تنها در 2.9ثانیه صورت می‌گیرد. حداکثر سرعت آونتادرو 350 کیلومتر درساعت است.

لامبورگینی آونتاتور
رولزوریس فانتوم درآپ‌هد: برند رولزرویس را همه می‌شناسند. یک برند فوق لوکس و تجملی. در این چندسال بیش از 5 دستگاه رولزرویس به صورت گذرموقت وارد کشور شده است.فانتوم، فانتوم کوپه، گوست، ورث و فانتوم درآپ‌هد از جمله رولزرویس‌هایی بودند که به ایران امدند. فانتوم درآپ‌هد یکی از گرانقیمت‌ترین نسخه کروکی رولزوریس است. سقف پارچه‌ای این خودرو در چندثانیه در انتهای آن جمع می‌شود. پیشرانه این خودرو 12 سیلندر با حجم 6.75 لیتر و قدرت آن 453 اسب بخار و 720 نیوتن‌متر است. شتاب صفر‌تا صد رولزرویس درآپ‌هد 5.7ثانیه و حداکثر سرعت آن 240کیلومتر درساعت است.

photo_2016-01-31_16-19-08

اشتراک گذاری

۳ دیدگاه

  1. اشتراک: گران ترین ماشین های گذر موقت در ایران 2016 | عکس جدید 94

قرار دادن یک دیدگاه