گروه خونی شما چی میل داره؟؟؟

6 482

سلول زندگی در ژن o

اگر از بیماری های مزمن و جدی در رنج هستید و یا تمام مدت عمر خود مشغول تلاش جهت کنترل اضافه وزن خویش هستید و همیشه احساس خستگی می کنید یا دچار دیابت شده اید شما را دعوت می کنم به احساس شادابی و سلامتی که مشخصه اصلی افرادی است که از برنامه غذایی مخصوص گروه خونی نوع o پیروی می کنند.

539982_959

اکنون تحقیقات به اثبات رسانده است که افراد گوناگون دارای تفاوت های عمده ای در سیستم های بدنی و عملکرد جسم می باشند و از این رو باید در نحوه تغذیه و نوع زندگی با یکدیگر متفاوت عمل کنند.

به عنون یک دارنده گروه خونی نوع o ، شما حامل ژن یکی از ابتدایی ترین انسان ها هستید. ژن نوع o ، اجداد شما را قادر می ساخت که با کمک یک رژیم غذایی پر پروتئین و و بر اساس گوشت، بتوانند در سلامتی نمو کنند و زنده بمانند. دانشمندان دریافته اند که برخی از غذاها به سلول گروه خونی خاصی از خون چسبیده و موجب آگولاسیون سلول های خونی می گردند. به عبارت دیگر ، غذایی که می تواند برای برخی مفید باشد، برای بعضی از مردم مضر و خطرناک خواهد بود .

در واقع بین غذایی که می خورید و خونتان، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که این واکنش شیمیایی به دلیل وجود عاملی به نام لکتین صورت می گیرد . زمانی که شما غذاهای حاوی لکتین می خورید از آن جایی که آنتی ژن این ماده با نوع خاص گروه خونی شما سازگاری ندارد، فرآیند چسبندگی در خون شما اتفاق می افتد .

پیروی از رژیم غذایی مخصوص گروه خونی نوع o، راهی است که می توانید با کمک آن ، به طور طبیعی از عملکرد سیستم ایمنی بدن خود محافظت نمایید و سیستم متابولیکی بدن را تنظیم نمایید و همچنین بدن را از ماده لکتین که می تواند فرآیند خطرناک چسبندگی خون را به وجود آورد پاک کنید و می توانید شاهد فواید بیشمار این رژیم غذایی باشید .

9d97262e76a01

در رژیم غذایی مخصوص گروه خونی نوع  o، انواع بسیار متنوعی از غذاها وجود دارد از این رو نگران یکنواختی و محدودیت در غذای خود نباشید .

چشمه ی سلامتی را در بدنت جاری کن!

در جدول زیر هر گروه از این مواد غذایی به سه دسته تقسیم شده اند:

بسیار مفید: این ماده غذایی چون دارو برایتان عمل خواهد کرد .

مضر: این ماده غذایی چون سم برایتان عمل خواهد کرد.

طبیعی: این ماده غذایی چون غذا برایتان عمل خواهد کرد.

گوشت قرمز و مرغ وماهی 

گروه خونی نوع o، با پروتئین حیوانی سازگاری خواهد داشت . موفقیت افراد دارای این گروه خونی در گروی آن است که از گوشت های بدون چربی، بدون افزودنی های شیمیایی و همچنین  مرغ و ماهی استفاده نمایند. 

بسیار مفید

طبیعی

مضر

گوشت گوسفند ، گاو ، گوساله

مرغ ، بوقلمون ، خروس

بلدرچین ، ژامبون ، خوک

جگر ، دل ، قلوه

بز ، غاز ، شترمرغ

 

قزل آلا، اردک ماهی، ماهی روغنی

کولی، خاویار، کپور، سالمون، ماهی سفید، میگو، تن

سالمون دودی، شاه ماهی شور، ماهی خاویار

 

تخم مرغ و لبنیات

باید به شدت در مصرف لبنیات محتاط باشید .سیستم بدن شما برای سوخت و ساز این ماده غذایی طراحی نشده است . ولی باید روزانه از مکمل های دارویی حاوی کلسیم استفاده نمایند.

بسیار مفید

طبیعی

مضر

 

کره ، تخم مرغ ، تخم اردک

شیر ، ماست ، بستنی

 

پنیر فتا و مازورلا و پنیر بز

پنیر سفید و چدار و گودا و خامه ای

 

حبوبات

بسیار مفید

طبیعی

مضر

لوبیا چشم بلبلی

لوبیا سبز ، نخود سبز ، لوبیا قرمز ، انواع سویا

عدس و لوبیا چیتی

 

لوبیا سفید ، لوبیا شمالی

 

 

روغن ها

بسیار مفید

طبیعی

مضر

روغن زیتون

روغن بادام و کنجد و گردو

روغن آفتابگردان و دانه کتان

 

روغن هسته انگور ، روغن ماهی

روغن ذرت و سویا و نارگیل

 

مغزهای خوراکی

باید در مصرف این مواد غذایی سنجیده عمل نمایید زیرا دارای چربی زیادی هستند .باید هنگام خوردن آن ها به خوبی آن ها را بجویید و یا از کره آن ها استفاده کنید.

بسیار مفید

طبیعی

مضر

گردو ، تخمه کدو

بادام ، فندق ، کنجد

پسته ، تخمه آفتاب گردان ، بادام زمینی ،شاه بلوط

 

نان و ماکارانی

آرد کامل گندم دارای لکتینی است که خون و مجاری شما نسبت به آن واکنش منفی از خود نشان می دهد . مصرف آرد گندم از دلایل اصلی اضافه وزن بدن در افراد این گروه خونی است .

بسیار مفید

طبیعی

مضر

نان تهیه شده از جوانه گندم

برنج ، نان برنجی ،آرد جو، نودل

گندم ، آرد سفید ، آرد سبوس دار، ماکارونی اسفناج

 

بقیه مواد غذایی اعم از سبزیجات ، میوه ها ، نوشیدنی ها ، ادویه جات را می توانید از کتاب” رژیم غذایی مخصوص گروه خونی نوع” o   مطالعه نمایید .

 

دکتر پیتر جی . دی . آدامو      

Peter J. D Adamo

 

گروه های خونی نوع A و B منتظر باشند …

article58061

اشتراک گذاری

۶ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه