پاکسازی در خانه!

45 431
 این روزها مردم سلامتی و زیبایی را پابه پای هم میخواهند و برای به دست آوردن آن گاها هزینه های زیادی را نیز متحمل میشوند. حالا برخی مرفه اند و هر چه قدر هم از جیب مبارک خارج کنند به حساب نمیاید و بعضی دیگر بعد از یکی دو جلسه دیگر قید زیبایی که هیچ سلامتی را هم میزنند.
 

احتمالا همه ما دور و برمان کسانی را داریم که به خاطر هزینه های بالا ،خودشان داخل خانه مو را رنگ ،کوتاه و خیلی دیگر از این قبیل کارها را انجام میدهند.
حالا پاکسازی پوست جدای از جلوه و طرواتی که به پوست میدهد یکی از چیزهایی است که امروزه با وجود آلاینده های هوا و میزان بالای مصرف مواد آرایشی باید در رفتار روزمره آن را گنجاند و نادیده نگرفت!
پاکسازی پوست بعد از سی سالگی ،برای کسانی که دلشان نمیخواهد حالا حالاها پوستشان چروک بیافتد یا هر روز با دیدن جوش های سرسیاه در آینه غصه دار شوند  یکی از ضرو ریاتی است که باید هر ده روز یک بار انجام شود.
از طرفی اگر شما مداوما این پروسه را انجام ندهید مطمئنا تاثیر خود را از دست خواهد داد، ولی بسیاری بعد از یکی دوبار بعلت هزینه بالای آن منصرف شده و قید این کار را خواهند زد.
حالا ما به شما روش خانگی این کار را پیشنهاد میکنیم که مطمئنا با کمترین هزینه میتوانید خودتان انجامش دهید.
مواد لازم:
کرم پاکسازی
کرم فول اف
شیرپاک کن
پنبه
نشاسته
گلاب
روغن زیتون
یک قابلمه متوسط آب جوش

در مرحله اول یک ظرف آب جوش را تهیه کنید سرتان را در نیم متری آن قرار داده و حوله یا پتویی را روی خود بیاندازید،به صورتی که بخار بیرون نرود . به معنای دیگر بخور دهید. این عمل را تا زمانی که بخار آب تمام شود ادامه دهید، البته به جای این کار میتوانید حمام بروید. پوست شما بعد از استحمام یک ربعی همچون بخور نیم ساعته قابل پاکسازی است.

تا

مرحله دوم: صورتتان را با پنبه و شیر پاک کن کاملا تمیز کنید،مقداری کرم پاکسازی به تمام صورت بزنید ،کل صورت را ماساژ داده و بعد از آن تمام جوش های صورت را خالی کنید(نگران نباشید ،بخور و مواد پاکسازی باعث میشود این کار با کمترین زحمت و درد صورت پذیرد)

0177195251124235102a 
imagesSUWPFX9Q
مرحله سوم: مواد پاکسازی را با پنبه از صورت پاک کرده و سپس با شیر پاک کن تمیز کنید ، در این مرحله باید کرم فول اف را استفاده کنید. دقت کنید در زمانی که مواد آن روی صورت شماست نباید صحبت،لبخند یا حرکت دیگری انجام دهید. پس از آنکه مطمئن شدید اتفاقی پیش نخواهد آمد کل صورت را با لایه ای نازک از کرم بپوشانید و صبر کنید که کاملا خشک شود.دقت کنید کرم را در هیچ مرحله ای در نواحی نزدیک چشم استفاده نکینید. مدت زمان خشک شدن بسته به مارک و مقداری که استفاده میکنید متغیر است.
پس از آنکه مطمئن شدید کاملا خشک شده آن را از روی صورت بردارید، در این مرحله مخصوصا در دفعات اول پاکسازی شما کاملا متوجه تاثیر این عمل خواهید شد.

untitled

مرحله چهارم: مجددا با پنبه و شیر پاک کن صورت را پاک کنید ، کمی روغن زیتون به انگشتانتان بزنید و صورتتان را ماساژ دهید، از چانه به سمت بالا بکشید.و بالعکس. ماساژ در این مرحله تاثیر زیادی در ایجاد چین و چروک دارد، پس کمی در این باره مطالعه کنید و به صورت صحیح این کار را انجام دهید.

images4RN5AJTA

مرحله پنجم: کمی نشاسته با گلاب مخلوط کنید، غلطت آن که مانند دوغ غیظ شد آن را به صورت خود بمالید، چند دقیقه صبر کنید . بعد از آن با آب سرد بشویید، مخلوط نشاسته و گلاب مرطوب کننده ، آبرسان و سفید کننده پوست است. گلاب خاصیت نشاط دهی دارد. حتی می توانید هر از گاهی بدون مراحل دیگر پاکسازی این ماسک را استفاده کنید. در این مرحله می توانید از پوست خیار نیز استفاده کنید و آن را به صورت خود بمالید.

images8RX8ZQOU

صورت خود را شسته و تاثیر آن را مشاهده کنید، در دفعات اول تاثیر پاکسازی کاملا واضح و قابل دید است اما در مراحل بعدی صورت حالت ثابتی دارد اما این بدان معنا نیست که دیگر این کار را انجام ندهید. در صورت خواستن پوستی سالم و لطیف باید این کار حداقل ماهی یک بار انجام شود که توصیه میشود سه دفعه اول آن ده روز یک بار و پس از آن ماهی یک بار انجام دهید.

زیبا و تندرست باشید!!! 

 

 

اشتراک گذاری

۴۵ دیدگاه

 1. احمدطوطیان در
  5
  0

  سلام.
  من عقیده دارم. این مطالب خوب و آموزنده را که ما در اینجا میخوانیم واز آنها چیزهای زیادی یاد میگیریم حودش جایزه بزرگی هست.همه اش که نباید به جایزه فکر کرد. من امیدوارم چیزهایی که در این کانال یاد میگیریم.در زندگی به کار ببریم و عمل کنیم. برای ما بهتر از جایزه است.
  البته من هم جایزه را دوست دارم. ولی عقیده دارم. این دیگر بستگی به شانس ما دارد.
  با آرزوی پیروزی وموفقیت برای همه دوستان ومسئولان کانال بدندید. ( احمدطوطیان )

 2. 0
  0

  من هم مثل خیلیا از ابتدای بدندی شرکت کردم هر روز با جوابهای درست اما بدون برنده شدن…الان باز هم مثل همیشه جواب درست رو زدم و ٣ کد با پیش شماره (٠٠٢) بهم داد..ببینیم آیا بازم امشب پیش شماره کد نفر برنده اصلا با دو صفر شروع میشه یا خیر.از دوستان اگر کسی همچین مشکلی داره لطفا در جواب من برای دیدن بقیه بنویسه…به امید برنده شدن منتظرین…خخخخ

 3. 2
  0

  خسته نباشید
  تا زمانی بیدار میمونم که سوال جدید بیاد
  جواب میدم 3تا کد دریافت میکنم به امیدبرنده شدن یک تبلت
  از افتتاح بدندید تا الان
  کلی فعلا دریغ از برنده شدن
  این چندمین بار نظر میذارم واقعا دست اندر کاران میخونن.خدایی؟؟؟!!!!!!!

  • 0
   1

   دوست گرامی اگر نظر شما خوانده نشود تایید و قابلیت مشاهده توسط کاربران دیگر ایجاد نمیشود.
   تک به تک نظرات خوانده و بررسی میشوند.
   اما از شما می پرسم آیا خواندن نظر شما منجر به برنده شدن در مسابقه می گردد؟
   دوست عزیز مسابقه بر مبنای شانس است
   ما هم امیدواریم شما یکی از برندگان ما باشید

قرار دادن یک دیدگاه