عاشق نمک ها، رستورانی به سلیقه شما!!!

0 457

 

در خیابان عفیف‌آباد شیراز ساختمانی با طراحی ویژه و منحصر به فرد با زیربنای ۱۵۰ متر در دو طبقه دیده می‌شود که تابلوی “نمک” بر روی آن نصب شده است. این رستوران نه تنها اسم‌اش نمک است، بلکه با اشکال مختلف نمک چون پودر، سنگ و لایه‌های فشرده نمکی نیز ساخته شده است.

0,,18274585_303,00

  «نمک به عنوان قوی‌ترین و ایمن‌ترین عنصر طبیعی با خاصیت گند‌زدایی جهت طراحی یک رستوران با اهداف “معماری سبز” مورد توجه گروه طراحی “امتیاز” قرار گرفت. نمک طبیعی با انتشار یون‌های “کلر” و “اکسیژن” هوای پیرامون خود را تصفیه و هوای آلوده شهری را به نحوی فیلتر می‌کند.»

323870_327

پرتال جامع ساخت و ساز در توضیح رستوران نمک نوشته است:«طراحی پروژه با تحقیقاتی بر روی نوع مناسب نمک‌های محلی و ترکیبات آن با صمغ‌های طبیعی شروع شد و در ادامه طراحی دیوارها، سقف و پلکان جهت ایجاد نگاهی مدرن به غارهای نمکی انجام شد. در طراحی دیواره‌های داخلی و خارجی پروژه ایجاد حس پیوستگی فضایی و ایجاد فضایی مدرن و در عین حال نزدیک به طبیعت مد نظر بوده است.»

0,,18274589_303,00

کف پله‌ها و صندلی‌ها و دستگیره درب ورودی از ذوب قوطی‌های نوشابه آلومینیومی جمع‌‌آوری شده از رستوران‌های پیرامون رستوران نمک ریخته‌گری شد‌ه‌اند.

323868_514

غارهای نمکی الهام‌بخش طراحی دیواره‌ها و سکوهای نشیمن رستوران بوده‌اند. همه میزهای رستوران نیز از سنگ نمک طبیعی طراحی و ساخته‌شده‌اند.

2842142_379

صندلی‌های رستوران نمک بصورت اختصاصی برای این پروژه طراحی و با آلومینیوم ریخته‌گری شده‌اند. برخی از مشتریان معتقدند که کیفیت راحتی صندلی‌ها فدای طراحی عجیب آن‌ها شده‌اند.

2842141_575

آشپزخانه در انتهای سالن قرار دارد و صندوق فروش هم در همان قسمت واقع شده است. مانیتور و سیستم صندوقداری در یک میز نمکی جاسازی شده‌اند.

در لیست غذای رستوران “فست فود” نمک، پیتزا یونانی، پیتزا مکزیکانا و پیتزا رست بیف، هات داگ، ساندویچ رست بیف و خورک استریپس دیده می‌شود.

در لیست غذای رستوران نمک، غذای ایرانی دیده نمی‌شود.

طبقه دوم رستوران جای دنج و آرامی است. سرویس بهداشتی هم در همین طبقه قرار دارد که بصورت جالبی طراحی شده است.

the-design-of-a-restaurant-in-brooklyn-with-salt-photo

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه