اینجا تهرانِ ، من و مهرناز یهویی!!!

41 1,704

انقلاب یکی از میدان های تهران است که گذر هر کسی حداقل برای یک بار در عمرش به آنجا افتاده، حتی اگر ساکن تهران نیست! حالا اگر همیشه از این حوالی می گذرید یا دوست دارید توی همین شهر یا کشور خودتان یکی از جاذبه های گردشگری را ببینید سری به کوچه مهرناز واقع در ضلع جنوبی انقلاب بزنید، و ببنید خلاقیت از یک کوچه خلوت و خطرناک چه ساخته!!!!

336060_776

این کوچه مثل خیلی از کوچه های شهرمان خلوت و ترسناک بود، یک عده افراد اسمش را نبر آنجا جمع میشدند، که اگر هوا تاریک میشد دیگر باید جانت را کف دستت می گذاشتی از سر این کوچه رد بشوی، از طرفی کار و کاسبی این کوچه به خاطر همین خلوتی حسابی کساد بود. یک چند وقتی است حالا خلاقیت شهرداری این کوچه را از این رو به آن رو کرده، گرچه این طرح در بسیاری از شهرهای ایران اجرا شده اما تاثیری که روی این کوچه گذاشته بسیار چشمگیر است.

1450522133511000

حالا این کوچه محل پررونقی است و پاتوق دانشجوهایی است که می خواهند هم خرید کنند و هم لذت ببرند. حتی افرادی که به هر دلیلی گذرشان به انقلاب افتاده ترجیح می دهند برای استراحت و چند لحظه ای نشستن و آرام گرفتن در این منطقه پرهیاهو خودشان را به نیمکت های این کوچه برسانند.

البته از طرفی برای معتادان سلفی هم مکان جدیدی کشف شده که به وفور می توان سلفی با کوچه مهرناز را در پیج های مختلف و شبکه های اجتماعی دید. حتی بعضی معتادان خیلی معتاد از آن سر شهر برای سلفی گرفتن به اینجا می آیند.

photo_2016-02-23_16-09-14

حالا فکر کنید جلوه بارانی یا برفی این کوچه چه غوغایی می کند ، اصلا جوری این خلاقیت به دل نشسته که هوس می کنی هر فصل سری به آنجا بزنی و تفاوت اب و هوا را آنجا جور دیگری نظاره کنی!

1450079648

هر شهر و محله ای نقاط تاریک و پرتی دارد که هرگز گمان نمی کنیم روزی برای دیدن آنجا صف ببندیم، امید به آنکه گوشه گوشه شهر مهرناز باشد!

 

اشتراک گذاری

۴۱ دیدگاه

 1. 4
  1

  سلام چند وقته من و همسرم شروع کردیم به گشتن تو تهران و جاهای خوبو تو پیج اینستاگرامم به بقیه دوستآن معرفی میکنیم. خیابان مهرناز تو ضلع غربی میدان انقلاب به سمت آزادیه.بگذریم که الان جوابو از من قبول نکرد برعکس عکسها خیابان خیلی کوچیکه و چترها کم کم دارند فرسوده میشن ما که خوشمون نیومد یه کافی شاپ یه نانوایی سنگکی ویهم رستوران سنتی وقتی از پارکینگی که آنجا بود پرسیدم چرا آنقدر کوچیکه و بی کیفیت گفت اینجا ایرانه نه لس‌آنجلس !! اینم از چترهای مهنار

 2. 0
  0

  سلام
  ممنون از جوابی که دیروز به سوالم دادید..شماره کدی که روز شنبه به من در قبال جواب درستم دادید ۰۰۷۶۸۶۱ و همین یه دونه بود.. البته کداول نداشتم این شماره کد دومم بود و کد سوم مربوط به روز یکشنبه هستش.
  من جواب شما را دیروز دادم ولی پیغامم رد نمیشد و در حال تایید مانده بود

 3. 0
  0

  ایده بسیارزیبایی ایجادشده مخصوصاباچترهای رنگارنگی که استفاده کردندالبته حدود7یا8ماه پیش کاری درشرکتی درکارگرجنوبی داشتم تقریبانیم ساعتی هم گشتم اماکوچه مهرنازراندیدم!انشاءاله بزودی باراهنمایی بدندید!!!

قرار دادن یک دیدگاه