میکروب ها همه جا در کمینند

0 296

 آیا میدانید حتی اگه هر روز هم حمام کنید و به نظافت شخصی خود برسید باز هم قسمتی از بدن شما هست که از آلودگی در امان نمی ماند؟در واقع هیچوقت به طور کامل پاک نمیشود و همیشه منبعی برای رشد میکروب ها و باکتری هاست!!
دوست دارید با این عضو آشنا شوید؟پس ادامه مطلب را بخوانید

5f04cfccb362a4b301a9c0175e237e01

.
بهداشت فردی بخش مهمی از زندگی هر فردی است که برای حفظ سلامت عمومی بدن باید آن را رعایت کند. قسمتی در بدن وجود دارد که بیش از ۶۷ نوع باکتری روزانه در آن بوجود می‌آید و زندگی می‌کنند و اگر افراد روزانه و به طور منظم هم دوش بگیرند، این قسمت باز هم به طور کامل تمیز نمی‌شود.

he919 (1) 

با بیرون رفتن از خانه ما به همراه لباس‌ها، موها و پوست خود باکتری‌های فراوانی را با خود به خانه می‌آوریم که باید با دوش گرفتن آن‌ها را برطرف کنیم. این ذرات کوچک اگر وارد غذا و داخل بدن ما شوند، می‌توانند بسیار خطرناک باشد. شاید
برایتان جالب باشد که بدانید ناف آلوده‌ترین و کثیف‌ترین بخش بدن است و با وجود شستن مو و پوست همچنان آلوده می‌ماند. ناف تنها قسمتی از بدن است که بعد از اینکه از حمام بیرون می‌آیید همچنان تمیز نشده است.
شست‌وشوی ناف سخت است و در واقع دسترسی به آن و تمیز کردن آن کمی مشکل‌ساز است به همین دلیل باکتری‌ها می‌توانند به راحتی در آنجا تکثیر شوند.

اشتراک گذاری

بخش ارسال دیدگاه‌ها بسته شده است.