بعد از مدتها انتظار بالاخره دی کاپریو اسکار را بدست اورد…

0 881

همه ی ما دی کاپریو رو از فیلم تایتانیک به یاد داریم، خیلی ها هنوز اسم واقعی او را نمی دانند و او را با اسم جک به خاطر میشناسند… وی تا بحال 6 بار نامزد دریافت 

images (1) 

 

آنچه کاپریو رو امروز بعد دودهه بازیگری صاحب جایزه اسکار کرده بازی درخشان او در فیلم« بازگشته» است  !!!

 

***********************************************************************
در ادامه می توانید رزومه زندگی کاپریو را که خالی از لطف نیست بخوانید:

او در سال 1993 با بازی در فیلم زندگی این پسر در کنار رابرت دنیرو وارد سینما شد.

c9ab0cca3e7035c06bfd7eacde6cc8cb

.در همان سال با بازی زیبا در نقش یک معلول ذهنی در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را میخورد در کنار جانی دپ که باعث کاندید شدن برای جایزه اسکار در سن 19 سالگی شد.

گریپ

.در سال ۱۹۹۶ دی‌کاپریو در نقش رومئو در فیلم جدید رومئو و ژولیت (اثر شکسپیر) حاضر گشت؛ و موفق به برنده شدن خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین شود.

رمئو

اما با این همه فعالیت و کارنامهٔ خوب هنری فیلم پر سرو صدای تایتانیک (۱۹۹۷) بود که او را تبدیل به فوق‌ستاره‌ای در دنیای هالیوود کرد.

  

بعد از موفقیت بزرگ تایتانیک او حضوری نه چندان دلچسب در فیلم شهرت وودی آلن داشت.

The_Man_in_the_Iron_Mask

و بعد از آن نیز در سال ۲۰۰۰ یعنی ۴ سال بعد از تایتانیک در مصاحبه‌ای با مجله تایم اقرار کرد که دوران تایتانیک برای او سخت‌ترین دوران بوده‌است. لئوناردو می‌گوید: «در زمان تایتانیک هیچ گونه رابطه‌ای با خود نتوانستم برقرار کنم، دیگر به آن شهرت دست نخواهم یافت و انتظار مجددش را هم ندارم و چیزی نیست که در حال به دنبالش باشم». بعد از آن لئو ناردو در فیلم ساحل ظاهر شد فیلمی که نه از نظر منتقدان و نه از نظر تماشاگران راضی‌کننده نبود و با شکست تجاری شدید مواجه شد.

06

در سال ۲۰۰۲ دی‌کاپریو خود را از دنیای پر زرق و برق هالیوود و عکس‌های کلیشه‌ای مجلات دور کرد و تمرکزش را به روی دو اثر موفق اگه می‌تونی منو بگیر به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و دار و دسته‌های نیویورکی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی را در کارنامه‌اش قرار داد که هر دو فیلم مورد توجه منتقدین قرار گرفتند و نمرات زیادی را دریافت نمودند و هر دو نزدیک به هم اکران شدند.

 

او برای ایفای نقش فرانک آبیگنل جونیور در فیلم اگه می‌تونی منو بگیر نامزد دریافت گلدن گلوب شد.

اگه می تونیimages

 

بعد از آن نوبت به اثر قابل توجه هوانورد که بر اساس زندگی واقعی هاوارد هیوز کارگردان و هوانورد معروف آمریکایی ساخته شده بود رسید. دومین کار مشترک اسکورسیزی دومین کاندیدایی جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول را برای او به ارمغان آورد.

هوانورد

همچنان دی‌کاپریو همکاریش را با اسکورسیزی ادامه داده به طوری که او جایگزین دنیرو در فیلم‌های هزاره جدید وی است.

دی‌کاپریو در سال ۲۰۰۵ مشغول همکاری سومش با اسکورسیزی به نام رفتگان با حضور ستارگان دیگری چون جک نیکلسون، الک بالدوین و مت دیمون شد در ضمن هنوز ۲ همکاری دیگر مارتین اسکورسیزی و دی‌کاپریو باقی مانده‌است.

1

در این سال او برای سومین بار برای بازی در فیلم الماس خونین نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

الماس خونین

لیو با موفقیت در سال ۲۰۰۶ به استراحتی کوتاه پرداخت و مشغول ساختن فیلمی در مورد محیط زیست شد و این فیلم را به جشنواره فیلم کن برد. همچنین او در فیلم جاده انقلابی (۲۰۰۸) یک بار دیگر با کیت وینسلت همبازی شد.

download (2)

در سال ۲۰۱۰ او در دو فیلم جزیره شاتر و تلقین حضور یافت که هردو از پرفروش‌ترین فیلم‌های آن سال شناخته شدند.

شاترتلقین1

در آمد او در سال ۲۰۱۰ به ۶۰ میلیون دلار تخمین زده شد. لئوناردو در سال ۲۰۱۱ به استراحت پرداخت و در سال ۲۰۱۲ درفیلم جنگجوی آزاد شده ساختهٔ کوئنتین تارانتینو به بازی پرداخت .

01-26-2013-09-14-41-AM

و در سال ۲۰۱۳ دردو فیلم گتسبی بزرگ که براساس رمانی به همین نام ساختهٔ باز لورمان و گرگ وال استریت ساختهٔ مارتین اسکورسیزی که براساس کتاب دلال بزرگ جردن بلفورت ساخته شده بود جلوی دوربین رفت و بازی درخشانی را به نمایش گذاشت،

the-great-gatsby-2013-Poster-3-www.AcharDownload.ir_

لازم به ذکراست که او در این فیلم تهیه کننده نیز بود، این کار پنجمین همکاری دی‌کاپریو و اسکورسیزی بود. لئوناردو برای بازی در گرگ وال استریت چهارمین بار نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

download (3)

*************************************************************

دی‌کاپریو دارای خانه‌ای در شهر لس‌آنجلس و آپارتمانی در شهر نیویورک آمریکا است. وی همچنین صاحب جزیره‌ای در بلیز است. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ با ژیزل بوندشن سوپر مدل برزیلی و از آن پس تا سال ۲۰۱۰ با بار رافائلی مدل اسرائیلی رابطه عشقی داشته‌است. لئو در طی دوسال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ با دو مدل دیگر به ترتیب با بلیک لایولی و ارین هیثرتون رابطه داشته است. دی‌کاپریو درسال ۲۰۱۴ رابطه‌ای چند ماه بایک مدل آلمانی به نام تونی گارن داشت و پس از آن شایعاتی مبنی بر رابطه او با خواننده مشهور باربادوسی یعنی ریحانا برسر زبان‌ها افتاد که هنوز رنگ واقعیت نگرفته است….

1jb8v55hn766onnxu6ko

او فعالیت‌های وسیعی را برای منابع طبیعی به خصوص در حفظ و نگه‌داری گوریل‌ها انجام می‌دهد و نیز تقبل بخشی از کمک‌های بیمارستان لس آنجلس که مخصوص کودکان سرطانی‌است را به عهده دارد. وی در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. وی از سال ۱۹۹۸ تا کنون همواره برای حفظ محیط زیست تلاش کرده است و در بنیادی که با نام او راه‌اندازی شده، فعالیت می‌کند. او در اکتبر ۲۰۱۴ برای ایجاد و گسترش مناطق حفاظت شده دریایی و همچنین متوقف کردن صید غیرقانونی در دریاها و۵ اقیانوس زمین، ۲ میلیون دلار کمک کرد، مجموع کمک‌های مالی وی در این زمینه به بیش از ۳ میلیون دلار می‌رسد.دی‌کاپریو در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ در واتیکان با پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان جهان، به صورت خصوصی دیدار کرد. این دو نفر در مورد نگرانی‌ها در زمینه محیط زیست سخن گفتند و لئوناردو دی‌کاپریو از طرف مؤسسه خیریه‌اش چکی را به پاپ اهدا کرد. او همچنین کتاب آثار هیرونیموس بوش، نقاش قرن پانزدهم میلادی را به پاپ هدیه داد. در عوض پاپ هم نسخه‌ای جلدچرمی از لوداتو سی، بخشنامه‌ای که در خصوص محیط زیست نوشته، و کتاب پیشینش «لذت تعالیم مسیح» را به لئوناردو دی‌کاپریو تقدیم کرد.

download (1)

خالی از لطف نیست که بدانیم دوستان صمیمی لئو در هالیوود چه کسانی هستند؟؟؟ رابطه دوستی دیکاپریو و توبی مک گوایر به 25 سال قبل باز میگردد و تا کنون هم  ادامه داشته است انها همبازی یکدیگر در یک سریال بودند البته قبل از معروف شدنشان.، البته بعد از سالها با هم در گشتسبی بزرگ همبازی بودند.کیت وینسلنت هم بعد از بازی در تایتانیک همچنان برای او دوستی صمیمی است.

 

سرشناسترین فیلمهای او:

مردی در نقاب اهنین 1998
اگه میتونی منو بگیر 2002
دارو دسته های نیویورکی 2002
خلبان 2005 برای این فیلم جایزه نقش اول مرد را در گلدن گلاب برد
الماس خونین 2006
جدا افتاده 2006
جاده انقلابی 2008
جزیره شاتر 2010
تلقین 2010
جانگوی ازاد شده 2012
گرگ خیابان وال استریت 2014 این فیلم نیز جایزه نقش اول مرد گلدن گلاب را برای او به ارمغان داشت
بازگشته 2015 بجز اسکار برای این فیلم هم در بفتا برنده جایزه شد

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه