آیا تلگرام شما هک شده است؟

4 874

 

در حال حاضر یکی از ایمن ترین نرم افزار های پیام رسان در سیستم عامل اندروید تلگرام است که تمام اطلاعات شخصی در این نرم افزار روی یک حافظه ابری ذخیره می شود، اما این ویژگی خوب خطراتی هم دارد.


این پیام رسان در همه جا برای شما در دسترس است، چه در کامپیوتر و چه در تلفن همراه، پس ترفند های زیادی برا هک کردن به وجود می آید. در این نرم افزار راه های زیادی برای فریب کابران وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها یک پیامک از شرکت تلگرام با همان لوگوی آبی رنگ همراه با یک متن ادبی است که برای شما ارسال می شود و از شما می خواهد کد 5 رقمی فرستاده شده از شرکت تلگرام را ارسال کنید.

87771_918

این نحوه برای فریب افراد استفاده می شود زمانی که کد برای شما فرستاده می شود یعنی قرار است با حساب کاربری شما وارد تلگرام شوند. در صورت ارسال کد هکر آن را دریافت می کند و دسترسی به حساب شخصی شما باز می شود.

 

نکته اول: هیچ گاه پیام رسان تلگرام از شما کد شماره تلفن را درخواست نمی کند.

نکته دوم: متن‌های بدافزاری که با عناوین “این متن را مهندس فلانی طراحی کرده است و بفرست به یک نفر دیگه اسمش میاد و …” منتشر می‌شوند را کپی و اجرا نکنید.

نکته آخر: همچنین روی لینکی که از شما اطلاعات شخصی می‌خواهد و یا لینک نصب نرم افزار است لمس و اقدام به نصب اپلیکیشن نکنید زیرا ممکن است دارای کدهای مخرب و ویروس بوده که بعد از کپی یا نصب کردن آن به گوشی و حریم خصوصی شما نفوذ کند.

اشتراک گذاری

۴ دیدگاه

 1. سعیدرضانصر در
  0
  0

  سلام
  خواهشمندم
  این مطالب باارزش را هر گونه که صلاح میدانید به شکل مسابقه طراحی کرده البته باافزودن اطلاعات بیشتر وساده تر که مورد استفاده همگان قرارگیرد
  ممنون وسپاس فراوان
  از عزیزان بدندید

قرار دادن یک دیدگاه