صدایی از جهنم، حقیقت یا کذب؟

29 7,467

در دهه 80 قرن 20ام میلادى ، دانشمندان روسى در سیبرى دسته اى از آزمایشات حفارى را به سرپرستى دکتر پرفسور آزاکوف اجرا می کردند. این گودال ها معمولا به هدف تحقیقات ژئوتکنیک ( مهندسی جغرافیایى ) و یافتن مکانی از ذخایر نادر معدنی حفر می شدند، اما در این مورد، زمین شناسان در روسیه فقط می خواستند بدانند که چقدر مى توانند حفر کرده و در دل زمین پیش بروند.

حفارى آنها بدون هیچ مشکلى در حال پیشروى بود تا زمانى که به عمق 9 مایلى زمین مى رسند که ناگهان مته وارد یک فضاى خالى مى شود.

doortohell5-640x426-500x330

سنسورهاى دماسنج مته ، دماى گودال را بالاى 1100 درجه سانتى گراد نشان مى داد. پس تیم تحقیقاتى تصمیم گرفتند یک میکروفون مقاوم در برابر دماهاى بالا براى ارزیابى به گودال بفرستند.

دروازه-جهنم.jpg2_

میکروفون فقط 30 ثانیه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال خارج شد. اما در همان 30 ثانیه ، دانشمندان به صداهاى عجیبى روى نوار برخورد کردند.

این صداهاى عجیب ، صداى جابجایى سنگ ها یا صداى جریان هاى گازى نبود! بلکه صداى فریادها و فغان هاى میلیون ها انسان درمانده بود.

d405aed6a235eb6f1eb3187c4ceee91f

چطور ممکن بود؟ اولین واکنش دانشمندان تعلیق کردن پروژه و ترک منطقه بود. آنها مطمئن نبودند اما صداها داستانى داشتند! آیا آنها در جهنم را باز کرده بودند ؟

نوار صوتى این اتفاق بعدها توسط Art Bell منتشر شد. بعدها دکتر آزاکوف در مصاحبه هایى این اتفاقات را رد و ترک محل را به دلیل پیدا نکردن منابع طبیعى که دنبالش بودند عنوان کرد، اما چرا ورورد به این منطقه هنوز هم ممنوع است …!

اشتراک گذاری

۲۹ دیدگاه

 1. 2
  1

  سلام. تصمیم‌ با خودتون
  استغفرا…
  سبحان ا…

  و از برخی آیات استفاده می‌شود که مکان بهشت و جهنم برزخی در روی همین زمین است مثلاً در آیه‌ای آمده است که: النّارْ یْعًرُضُونُ عُلَیًها غُدْواً وُ عُشِیاً عذاب ناراحت کننده آتش هر بامداد و شامگاه بر فرعونیان عرضه می‌شود 

  سبحان ا…

 2. 6
  3

  پاسخ شایعه
  ۱- “کشف جهنم در سیبری” یک افسانه ی مدرن است که عموما از طرف گروه های مسیحی جهت تبلیغ دین و اثبات جهنم فیزیکی استفاده می شود.

  http://url.faranama.co/toYeK

  ۲- در سال ۱۹۸۴ پس از حفر چاهی به عمق ۱۲کیلومتر، در شهر کولا (Kola) در روسیه، دانشمندان با گونه های نادری از سنگ، جریان آب و گاز و ۱۸۰ درجه فارنهایت دمای هوا مواجه شدند. این حفاری به علت دمای بالای پیش بینی نشده (تا ۱۰۰ درجه پیش بینی شده بود) متوقف گردید. البته هیچ اتفاق فوق العاده ای حین و پس از این عملیات توسط تیم حفاری گزارش نشد.

  http://url.faranama.co/f5AHc

  ۳- چند سال بعد، حفر این چاه واقعی مبدل به شایعه ی حفر “چاهی افسانه ای به سوی جهنم ” گشت که با تحریف جزییاتی از قبیل دمای هوا که از ۱۸۰ به ۲۰۰۰ درجه فارنهایت تغییر کرده بود و همچنین مفصل تر شدن داستان به صورت تخیلی، در تمامی دنیا منتشر شد.

  http://url.faranama.co/5E6qZ

  ۴- انتشار این مطلب در برخی از روزنامه های محلی در اروپا که از پخش برنامه ای در شبکه تلویزیونی مسیحیان از جنوب کالیفرنیا، نشات گرفته بود، باعث پراکندگی ویروس گونه ی این شایعه شد. شایعه ای که با پیگیری و بررسی گروهی پژوهشگر، به منبع اصلی سازنده آن که فردی نروژی بود، منتهی گشت و او نیز به ساختگی بودن این داستان اقرار نمود.

  http://url.faranama.co/Jf5VI

  ۵- فایل صوتی این شایعه نیز که در حقیقت جیغ و فریاد همزمان عده ای بیش نیست، از روی فیلم ترسناک “Baron Blood ” محصول ۱۹۷۲برداشته شده است.

  http://www.aparat.com/v/ix937

  http://url.faranama.co/IHBJJ

  لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/mVAd1

 3. 8
  1

  به نظرم اصلا عادلانه نیست که بدندید رو محکوم به گذاشتن خبر کذب کنیم اگر خودمون درست نمی‌خونیم . بالا نوشته : صدایی از جهنم، حقیقت یا کذب؟ و جواب رو به باور شما واگذار کرده . البته خبر مربوط به دهه هشتاد قران بیستم یعنی حدود سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ هست حدود ۴۰ سال پیش! خوبه قبل از قضاوت و حکم دادن با دقت متن رو بخونیم و با علم فیزیک کوانتوم امروزه کلا چیزی به نام جهنم و بهشت مشخصه که چیه ، حداقل اگر یکم در ادبیات غنی و عرفانی خودمون به اشعار حافظ و مولانا و …. مراجعه کنیم متوجه میشیم که بهشت و جهنم چیه و البته که وجود داره اما نه به شکل مادی و در اعماق سیاره زمین،! خیلی فراتر از این حرفهاست!

 4. محدتال دانشجوی دکتری پتروشیمی در
  10
  6

  ضمن عذرخواهی از نویسنده اما مطلب رو چرا انقدر جنایی و تخیلی میکنید؟
  این محل واقع در استان آخال ترکمنستان و یک میدان گازی است.
  هفتاد متر قطر این گودال و حدود چهل سال هست که بخاطر چگالی فوق العاده زیاد گاز و مواد سوختنی آتشی که روشن شده خاموش نشده
  به علت سمی بودن گازها متخصصین به جای کنترل مخزن با هزینه‌های سنگین تصمیم به سوزاندن آنها گرفتند چرا که در چنین حالاتی که کنترل منایع نشت گاز غیر ممکن یا پر هزینه می‌باشد راه حل بعدی سوزاندن گازهای سمی است. با این تصور که گازهای محدوده سوخته و آتش خاموش می‌شود اقدام به آتش زدن گودال نمودند ولی بر خلاف تصور آنها آتش تا کنون (سال ۲۰۱۳ میلادی) ادامه دارد و با توجه به وجود منابع گاز و نفت در آن منطقه کماکان ادامه خواهد داشت.

 5. 9
  2

  واقعا از تیم بدندید بعید بود بک همچین خبری رو پوشش بدن…آخه چرا هنوز انسان هایی پیدا میشن که میخوان عموم مردم رو با این چیز های پیش و پا افتاده بترسونن؟؟؟؟؟؟؟این زمین و این جهان به بزرگی عجایب فوق العاده ای رو تو خودش داره و ما فقط خودمون رو محدود کردیم…واقعا خنده دار بود این مطلب!!

قرار دادن یک دیدگاه