گوشی های اپل و سامسونگ بدون سیم کارت می شوند !!!!

3 9,544

دو شرکت اپل و سامسونگ  قصد دارند سیم کارت الکترونیک را جایگزین سیم کارت فیزیکی کنندکه از دو دهه پیش در تلفن های همراه به کار گرفته می شوند.این دو شرکت در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستند تا با کمک یکدیگر استانداردهای جدیدی را برای استفاده از سیم کارت ها وضع کنند.

635507819042781348

با این کار، سیم کارت ها به شکل فعلی وجود نخواهند داشت و این پدیده تنها ماهیتی الکترونیکی پیدا می کند و لذا تغییر اپراتور تلفن همراه برای کاربران نیز بسیار ساده تر می شود.

«embedded SIM» یا «e-SIM» به گونه ای طراحی می شود که تغییر اپراتور تلفن همراه را با اعمال برخی تغییرات بر روی سیم کارت از طریق یک رابط کاربری نرم افزاری ممکن می کند. انتظار می رود این فناوری از سال ۲۰۱۶ در دسترس باشد.

اپل اولین شرکتی است که در این زمینه فعال شده و سال گذشته آی پدهای تازه ای را عرضه کرد که دارای «Apple SIM» بودند و با استفاده از آنها می توان به سادگی اپراتور موبایل را تغییر داد.

xx

فروش  آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس هم که در امریکا شروع شده  از این قاعده مستثنی نیستند و قابلیت سیم کارت الکترونیکی را دارند هر چند که برای استفاده از این مدل ها کماکان نیازمند استفاده از خدمات یکی از اپراتورها هستیم اما با این کار، مشتریان آزادی عمل بیشتری در انتخاب قرارداد و اپراتور خود دارند.

اشتراک گذاری

۳ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه