ورود یک دختر ایرانی به کاخ سفید

2 5,950

دختر ایرانی مسئول گل آرایی کاخ سفید

هدیه غفاریان متولد تهران(ایران) است، او در همان اویل زندگیش (اوایل سال ۱۹۷۹) همراه خانواده‌اش به کالیفرنیای شمالی آمریکا سفر می‌کند و در آن‌جا ماندگار می‌شود. از ۲۵ سال پیش کار خود یعنی گل‌آرایی را در گاراژ پدر و مادرش و سپس در شرکت‌های خصوصی شروع کرده است و اکنون پس از یک ربع‌قرن (۲۵ سال) تجربه، برنامه‌ریزی و اجرا به عنوان یکی از ماهرترین گل‌آرا های جهان وارد کاخ سفید شده است. قبل از این که این دختر خانم ایرانی به عنوان رپیس بخش گل‌آرایی کاخ سفید انتخاب شود به دلیل کارهای فوق‌العاده‌اش در چند روزنامه‌ی آمریکایی از وی نام برده شده بود.
  هدیه غفاریان روز پنج‌شنبه ۱۷ سپتامبر توسط همسر اوباما(میشل اوباما) به عنوان مسئول بخش گل‌آرایی کاخ سفید انتخاب شد. خانم هدیه غفاریان که با نام مستعار روشن شناخته می‌شود براساس گفته‌ی مقامات از اواسط ماه اکتبر کار خود را شروع  کرد و برای اولین بار هنر خود را در مقابل مقامات چینی که ۲۵ اکتبر وارد کاخ سفید شدند به معرض نمایش گذاشت.هدیه غفاریان روز پنج‌شنبه ۱۷ سپتامبر توسط همسر اوباما(میشل اوباما) به عنوان مسئول بخش گل‌آرایی کاخ سفید انتخاب شد.

مسئول قبلی بخش گل‌آرایی خانم لورا داولینگ بود که توسط خود اوباما به این مقام انتخاب شده بود، وی در ماه مارس به صورت ناگهانی کاخ سفید را ترک کرد و عنوان کرد به دنبال فرصت‌های شغلی جدید است. کاخ سفید در بیانیه‌ای از کارهای او تمجید و ستایش کرد هدیه غفاریان را به عنوان مسئول جدید برگزید.

هدیه غفاریان نیز در مصاحبه‌ای بیان کرد از این به بعد خودش را وقف احیای سنت و ظرافت در درون کاخ سفید خواهد کرد.

710894913-700x611

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه