آیا ارواح دراین شهر ساکنند؟!!

0 8,442

کراکو یکی از روستاهای قرون وسطی است که در منطقه باسیلیکاتا و استان ماترا واقع شده است. این روستا یکی از عجیب ترین و جالب توجه ترین روستاهای جهان است که شایعه حضور ارواح در آن ایجاد شده است

شهر-ارواح-ایتالیا5

روستای کراکو روی یک تپه و به شکل پلکانی ساخته شده و سرزمین های اطراف آن گندم زار هستند. مقبره های کشف شده در این مکان، قدمت آن را ۸ قرن نشان می دهند. در حال حاضر زلزله، رانش های زمین و کمبود زمین های کشاورزی حاصلخیز به متروکه شدن این روستا سبب شده اند.

شهر-ارواح-ایتالیا1

روستای کراکو به دلیل ظاهر مرموز خود، به یک مقصد گردشگری بزرگ تبدیل شده است. کراکو همواره برای فیلم سازان نیز مکانی محبوب به شمار می آید.

Craco-2

از لحاظ تاریخی، برای اولین بار یونانیان ساکن این شهر شدند و آن را “منتدورو” و بعدا “گراچیوم” نامیدند. اولین دانشگاه و قلعه در سال ۱۲۷۶ ساخته شد. کراکوزمانی توسط ایتالیایی ها و سپس فرانسوی ها فتح شد. جمعیت آن در طول سال ها به طور قابل توجهی رشد کرد اما بین سال های ۱۸۹۲ و ۱۹۲۲ این تعداد کاهش یافت. زیرا ساکنان آن به آمریکای شمالی مهاجرت کردند.

شهر-ارواح-ایتالیا

از زمانی که کراکو بدون سکنه باقی ماند، به یک شهر مرموز شهرت یافت و شایعاتی مبنی بر حضور ارواح در این شهر شدت پیدا کرد. بعد از آن شهر کراکو مورد توجه قرار گرفت و گردشگران بسیاری را به سوی خود فراخواند.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه