اینجا در سر راهتان هیولاهای ترسناکی را می بینید!!

0 5,314

همیشه تصور ما از هیولاها موجوداتی ترسناک با ظاهری مهیب است که قصد آسیب رساندن به ما را دارد هیولا موجودی افسانه‌ای است که معمولا در افسانه‌های کهن و یا داستان‌های ترسناک حضور دارد، و به همین خاطر است که اغلب زشت و ممکن است ترسناک یا آسیب رسان باشد.

cde2686eeecbbf38b480b0d79fa8e914

وقتی اسم هیولا به میان می آید ما را یاد داستان های عجیب غریب و فیلم های وهم انگیز و ترسناکی می اندازد . حالا مکانی را تصور کنید که پر است از مجسمه های غول پیکر این هیولاها! هر طرف را که نگاه کنید هیولا و مجسمه ای ترسناک و غول پیکر را می بینید که شبیه هیولاهای داستان های خیالی هستند .

2330507

اگر می خواهید با این دنیای هیولاها آشنا شوید و داستان ساخته شدن این پارک عجیب را بدانید با ما سفری داشته باشید به این دنیای وهم انگیز!

elefante, torre, guida, legionario

پارک بومارزو پارک بسیار زیبا و در عین حال عجیب و غریب در کشور ایتالیا است که در ۹۶ کیلومتری شمال رم واقع شده و فقط یک ساعت با شهر تاریخی رم فاصله دارد . این پارک که به پارک هیولاها معروف شده است حدودا ۵۰۰ سال از عمرش می گذرد و مربوط به دوره رنسانس می باشد.

Piazza_IMG_5727

این پارک اصلا شبیه بقیه پارک هایی که تا به حال دیده اید نیست، در این پارک شما سر راهتون مجسمه های غول پیکر و ترسناکی را می بینید که مربوط به قرن ۱۶ میلادی می باشد.

bomarzo1

داستان ساخته شدن این پارک از این قرار است که فردی به نام پیر فرانچسکو اورسینی برای نشان دادن عشقش به زنی که عاشقش بوده دستور ساخت این مجسمه ها را داده است. در واقع فرانچسکو وقتی همسرش را از دست میدهد، همه غم و اندوه خودش را در این باغ تخلیه می کند. گفته می شود بعد از مرگ فرانچسکو این باغ تا ۴۰۰ سال تقریبا متروکه بوده و به فراموشی سپرده شده بود، ولی از سال ۱۹۵۴ دوباره این پارک رونق می گیرد و برای بازدید عمومی آماده می شود.

334396_5_

معروفترین مجسه ها یا همان هیولاهای این باغ مجسمه پسر دریاها، سگ سه سر، الهه عشق، فیل جنگی و سرباز می باشد که هر کدامشان افسانه های با مزه و شنیدنی به همراه دارند اگر روزی به ایتالیا و شهر تاریخی رم سفر کردین حتما سری هم به سرزمین هیولاها بزنید.

30

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه