نوروز در کاخ سفید

2 6,896

کاخ سفید آمریکا به دستور پرزیدنت اوباما، از امروز سفره هفت سین نوروزی رو در گوشه تالار اصلی برپا کرده است.اوباما هرساله جشن نوروزی را در کاخ سفید برگزار میکند ،او بر این باور است که با این کار ملیتهای مختلف را یه هم نزدیک میکند.حضور گروهی از صاحبان کسب و کار، مدیران مدارس، مسئولان و هنرمندان در این مراسم قابل ذکر است.

90667_706
 بیش از سه هزار سال است که خانواده ها و جوامع در خاورمیانه، آسیا و سایر نقاط جهان، از جمله در آمریکا، نوروز را که نشانه آغاز بهار است جشن می گیرند.”
میشل اوباما (همسر رئیس جمهور) نوروز را فرصتی برای اندیشیدن به آنچه در سال گذشته اتفاق افتاده و برنامه ریزی برای سالی پر از سلامتی و کامیابی توصیف کرد.
او گفت که کاخ سفید سفره هفت سین خود را چیده است و در آن از جمله سبزه (به نشانه تولد دوباره و نو شدن طبیعت)، سیب (به نشانه سلامت و زیبایی) و سماق (به نشانه طلوع خورشید) گذاشته شده است.
kakh_sefid_7sin 

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

 1. 1
  0

  کشوری که دائماً اسمشو با مرگ شعار می دیم و تمام کاستیها و خلأهای اجتماعی و اقتصادی خودمون رو گردن اونا میندازیم،سفره هفت سین ایرانی انداخته، اما در بیشتر خانه های ایرانی خبری از جشن و سرور نیست،بلکه پدرانی همچون من باید شرمسار طفلی باشیم که به حداقل ها هم دسترسی ندارن.دلیل هرچه باشد طفلان درک آن را ندارند،هرآنچه هم بگوییم دستانمان جز سردی آهن چیزی حس نخواهد کرد. امیدوارم به آخرتی که دم میزنند حداقل ایمانی را داشته باشند.

 2. 7
  0

  با سلام
  آقای اوباما و همسر محترمشان نسبت به همه ی مردم دنیا در هر شرایط و اقلیمی حس انسانی ،خیرخواهانه و عدم تبعیضی دارند
  بنابراین بدون در نظر گرفتن سیاستهای گذشته ی هیئت حاکمه آمریکا، باید برای انسانیت و شخصیت والای ایشان احترام
  ویژه قائل باشیم.
  در مورد برگزاری مراسم و آداب و سنن
  باستانی سرزمینمان باید عرض کنم متاسفانه درصد بسیار زیادی از مردم بعلت شرایط سخت اقتصادی که خود مولد هزاران مشکل دیگر شده جایی برای برگزاری مراسم شادیبخش برایشان نمانده.
  به امید شاد زیستن همه ی انسانها
  خصوصا هموطنان عزیزمان

قرار دادن یک دیدگاه