روستای دوقلوهای ایران کجاست؟؟

0 2,085

روستایی که در آن تعداد زیادی دوقلو وجود دارد و به روستای دوقلوهای ایران مشهور است اگر سری به دبستان شهید رحیم محمد زاده بزنید قطعا شوکه خواهید شد چون نیمی از دانش آموزان آن دوقلو هستند..

این روستا در استان یزد شهرستان ابرکوه قرار دارد 

در این مدرسه، دوقلوها چنان به هم وابسته اند که اگر یکی از قل ها نباشد، قل دیگر بی تابی کرده و حتی بدون دیگری نمی       خوابد.

IMAGE11421559519479

ایرج زارع رئیس شورای روستای شهرآباد بخش بهمن ابرکوه گفت: شهرآباد که به روستای دوقلوها معروف شده، حدود 240 نفر جمعیت دارد که از این تعداد حدود 40 نفر از آنها دوقلو هستند. وی در ادامه گفت: دوقلوهای این روستا که بیشتر دوقلوهای همسان هستند آنقدر به هم شبیه هستند که بیشتر مواقع آنها را با هم اشتباه می گیریم.در بسیاری از مواقع اگر آنها به تنهایی دیده شوند با قل دیگرشان اشتباه گرفته می شود که این موضوع ماجراهای جالبی را رقم زده است. زارع افزود: حدود 50 درصد از ازدواج های این منطقه از نوع فامیلی است و ممکن است یکی از دلایل افزایش دوقلوزایی باشد. وی در خاتمه افزود: همدلی و وابستگی این دوقلوها بسیار بیشتر از دیگر خواهر، برادرهای روستا است.

635573672472351196 
مدیر دبستان شهید رحیم محمدزاده گفت: این مدرسه دارای 24 دانش آموز در مقاطع پیش دبستانی تا پنجم است که از این تعداد نیمی از آنها دوقلو هستند. وی ادامه داد: پس از 26 سال سابقه کار، زمانی که قدم به این آموزشگاه می گذارم، دیدن این دانش آموزان ساده دل و مهربان بویژه دوقلوها است که نیرویی در وجودم ایجاد می کند که از فعالیت در این مدرسه و وقت گذراندن با بچه ها هیچگاه احساس  ذره ای خستگی نمی کنم و حتی به جرأت می گویم که دیدن آنان روحیه ام را قوی می کند..

 
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه