آیا می دانستید شستن مرغ قبل از طبخ خطرناک است؟؟

0 2,030

بر اساس تحقیقات جدید کارشناسان تغذیه هرگز نباید قبل از طبخ مرغ آن را بشویید!!زیرا که باعث ایجاد مسمومیت و بیماری در شما خواهد شد و حتی برای شما مرگبار خواهد بود .شستن مرغ خام باعث گسترش عفونت می شود و خطر ابتلا به مسمومیت های غذایی را افزایش می دهد

565442c2d6119
شستشوی مرغ قبل از پخت و پز باکتری مرگبار به نام «کمپیلوباکتر» پخش را می کند. این باکتری محیط اطرافتان مثل  سطوح کار، لباس و تجهیزات پخت و پز را از طریق پاشیده شدن قطرات آب، آلوده می کند.

در صورتی که این باکتری روی گوشت مرغ باقی بماند این امکان هست که در طول فرآیند طبخ از بین برود ولی قبل از پخت سطح مرغ آلوده به این باکتری خطرناک است!!.

492671_907
افراد برای از بین بردن این باکتری از روی گوشت مرغ آن را پیش از طبخ شست و شو می دهند اما این کار در عوض باعث پخش شدن باکتری و انتقال آن به وسایل و سطوح آشپزخانه و مسمومیت های غذایی می شود. این در حالی است که پختن گوشت مرغ خود عامل از بین بردن این باکتری است.

upd_welovecs_ru

شایع ترین علائم در افرادی که این باکتری به بدن آنان وارد می شود دردهای شکمی، اسهال شدید و استفراغ است. هرچند می تواند در کودکان و افراد بالای 60 سال پیامدهای شدیدتری داشته باشد.
کودکان زیر پنج سال و افراد مسن، بیشتر در معرض خطر این بیماری هستند؛ آلوده شدن افراد ممکن است فقط برای چند روز به نظر برسد اما می تواند به مشکلات سلامتی طولانی مدت منجر شود.

d4
برای دست زدن به مرغ خام حتما از دستکش استفاده کنید و یا بعد از آن دست های خود را بشویید و ضد عفونی کنید

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه