زیبای خفته ای که مومیایی شد..

5 14,353

حتما تاکنون در رابطه با مومیایی ها داستان ها مختلفی خوانده اید. مومی یا مومیایی کردن به سبکی از نگه داری اجساد گفته می شود که اولین بار توسط مصریایی باستان جهت نگه داری اجساد شاهان خود که خدا می دانستندبکارگرفته شد  

این مومیایی کوچک که اینقدر آرام به خواب رفته زیباترین مومیایی جهان است که بدنش کاملا سالم مانده است!!

Rosalia_Lombardo

 

روزالیا لومباردو  کودکی ایتالیایی است که در سیزدهم دسامبر سال 1918 در پالرمو، سیسیلی ایتالیا به دنیا آمد. این دختر در ششم دسامبر 1920 براثر ذات الریه درگذشت. پدر روزالیا که از مرگ دخترش فوق العاده ناراحت بود سراغ دکتری به نام آلفردو سالافیا رفت که درکار تاکسی درمی ‌و مومیایی و حفظ اجساد بود تا دخترش را ماندگار کند.

rosalia1111

او یکی از آخرین مومیایی‌هایی بود که به سرداب کاپوچین پالرمو در سیسیل راه پیدا کرد. روش نگهداری او بدین صورت است که در حالت خوابیده قرارش داده اند برای همین لقب «زیبای خفته» به او داده اند. این دختر یکی از سالم ترین مومیایی‌های جهان است و باور اینکه نزدیک 94 سال مرده است برای همه سخت است.

je6un9rusv2kletgdvkn

روزالیا مشهورترین مومیایی از هشت‌هزار مومیایی است که در کاتاکومب‌های (دخمه‌هایی مملو از قبر) نهفته در زیر معبد کاپوچین در «پالرمو» ی سیسیل وجود دارند. صورت این دختر زیبا آنقدر سالم مانده که هنوز احساس را در چهره اش می‌توان مشاهده نمود؛ گویی ۹۴ سال پس از مرگش فقط در حال چرت‌ زدن است. صورت آرام این کودک دوساله را تارهای موی مجعد و طلایی رنگی احاطه کرده و روبان موهایش هنوز روی سرش دیده می شود.

ΜΟΥΜΙΑ.

سال‌هاست که شایعه شده این مومیایی کوچک در طول روز چشم‌هایش را باز و بسته می‌کند؛ شایعه‌ای که در نهایت توسط محققان ایتالیایی رد شد.

dnews-files-2014-06-optical-illusion-mummy-eyes-140620-jpg

به گفته سرپرست کاتاکومب‌های کاپوچین، این پدیده در حقیقت خطای دیدی است که در اثر فیلتر شدن نور توسط شیشه محافظ مومیایی ایجاد می‌شود. از آنجایی که چشمان چشمان این کودک کاملا بسته نشده‌اند، فیلتر شدن نور توسط شیشه محافظ مومیایی توهم باز و بسته شدن چشم را ایجاد می کند.

11-10-19-12201515

چیزی که در این بین بسیار شگفت آور است ثابت ماندن ساختار بدنی در این کودک هست به نحوی که می تواند این کودک را از تابوت خارج کرده و ایستاند . سالم ماندن موهای کودک نیز از موارد شگفتی آور برای محققان کنونیست !

اشتراک گذاری

۵ دیدگاه

  1. 0
    0

    خیلی جالب بود تحت تاثیر قرار گرفتم . یک مورد دیگه که بعد از حدود چهل سال یا بیشتر من نتونستم فراموش کنم دختری 10،12 ساله بود که به علت بیماری لاعلاجی در آستانه مرگ به درخواست پدر مادرش دانشمندان بدنش رو فریز کردند تا در آینده که علاج اون بیماری کشف میشه دومرتبه احیاش کنند . در ان زمان این دختر بچه جزو اولین کسانی بود که این کار در موردشان انجام میشد . یادمه که این خبر اون موقع خیلی سروصدا بپا کرد . الان که خیلی ثروتمندان این کارو میکنند .

قرار دادن یک دیدگاه