آیا این خانه را ارواح تسخیر کرده اند؟؟!!

1 3,081

همیشه از گوشه و کنار درباره مکان های تسخیر شده و خانه هایی که توسط ارواح تسخیر شده اند شنیده ایم اینکه واقعا این مکان ها تسخیر شده اند یا زاییده تخیلات ما هستند مبحث مورد بحث ما نیست این خانه تسخیر شده یک خانه مشهور تاریخی در کالیفرنیای آمریکاست که خانه وینچستر نام دارد

room8
 این عمارت ویکتوریائی که در سن خوزه آمریکا قرار دارد شهرت بی نظیر خود را مدیون رموز جالب و چیزهای عجیب وغریبی است که در معماری آن وجود دارد .
         این عمارت در طول 38 سال با نظارت سارا وینچستر که بیوه ی ثروتمند آقای وینچستر رایفل است ساخته شد  .  
این خانم بعد از مرگ کودک و همسرش به خود قبولاند که خانواده اش نفرین شده اند و از طریق مدیومی(کسی که با ارواح ارتباط برقرار می کند) به این اعتقاد عجیب رسید که به جای دوری نقل مکان کند و خانه ای بسازد ولی هیچ وقت ساخت خانه به پایان نرسد چون زندگی و مرگ وی بستگی به ادامه کارهای ساختمانی دارد که در خانه اش انجام میشود !

16-1351280166

 

وی تصور می‌کرد در صورت قطع شدن عملیات ساختمانی زندگی او نیز به پایان خواهد رسید . به همین دلیل زمینی به مساحت بیش از 4000 مترمربع را در منطقه سن خوزه کالیفرنیا خرید و بدون نقشه کارگرانی شروع به ساخت و ساز کردند . تنها چند اتاق آنرا سارا طراحی کرده بود . قسمت هایی از خانه ساخته میشد بعد اصلاح میشد و دوباره بازسازی میشد که این کار 38 سال ادامه پیدا کرد .

lfw3rez7dc16hdgvmhha

 به جز مواردی چون سقف‌های گردان ، کف پوشهای میناکاری شده ، چلچراغهای نقره و طلا و پنجره‌های شیشه‌ای مشبک که هر کدام نشان دهنده خلاقیت‌های هنری فراوانی است ، بعد از مدتی خرافات خود را در ساخت خانه دخالت داد و تزیینات عجیبی را اعمال کرد ، ‌مثل درها و پنجره ها که به یک دیوار خالی باز می‌شد ، ‌ اتاقهای مخفی ،اعداد بیشماری بخاری ،  راه پله هایی که به هیچ جا ختم نمیشد یا درهایی که به یک مسیر انحرافی منتهی می‌شد و تعداد زیادی از دالانهای اسرارآمیز و یا مثلاً استفاده از عدد 13 برای تعداد شمع دانها ، ‌ ردیف های درختان ، ‌تعداد پنجره های حمام  و . . .این عمارت 160 اطاق دارد

winchester-mystery-house-2-622x415

سارا به دلیل اعتقادی که به اشباح کاخ داشت ، هیچگاه بیشتر از یک شب در یک اتاق نمی خوابید و هر شب بصورت تصادفی یکی از اتاق خوابها را برای استراحت انتخاب می‌کرد و از نیمه شب تا ساعت دو بامداد با ارواح گفتگو میکرد!
حاصل کارهای ایشان عمارتی است عجیب و باورنکردنی که امروزه یک محل توریستی به حساب می‌آید .

Mrs.-Winchesters-Main-Bedroom-600x400

ساخت وینچستر هاوس سرانجام در سال 1922 و در زمان مرگ سارا در سن 82 سالگی متوقف شد. آیا آن‌جا در واقع یک <خانه ارواح> است؟ شاید این تنها داستان افسانه‌ای است که بر سر زبان‌ها افتاده ولی تاکنون چندین نفر گزارش داده‌اند که چیزهای عجیب و غیرقابل توضیحی را در وینچستر هاوس دیده‌اند.

winchester-guns-2

 

روح شناسان بسیاری تاکنون اطمینان داده‌اند که ارواح زیادی در این خانه در رفت و آمد هستند. افرادی نیز گفته‌اند که بارها ردپاهایی عجیب را کف اتاق دیده‌اند، نقاط سردی را در جاهای مختلف خانه حس می‌کنند، درها خود به خود باز و بسته می‌شوند و دستگیره‌ها به خودی خود می‌چرخند. چندین عکس وجود دارد که گوی‌های نورانی و غبارهای سپیدی را در این خانه نشان می‌دهد و افرادی نیز ادعا می‌کنند که صدای ارواح این خانه را ضبط کرده‌‌اند.

winchester_mystery_house_ghost_pictures2-369x495-xl
از وقتی در این خانه به روی عموم باز شد ، شکایت‌ها‌ی مداومی ‌وجود داشت که حکایت از اتفاقات عجیب و غریب داشت . حتی اگر توریستها به ارواح اعتقاد نداشته باشند این مکان به خاطر کثرت و تنوع زیاد در اینگونه ادعاها آنها را متحیر خواهد کرد

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه