درختی با تخم مرغ های رنگی..

0 1,412

قدم به قدم به نوروز نزدیک می شویم یکی از رسوم  زیبای ما گذاشتن تخم مرغ رنگی در سفره هفت سین است خوب است که بدانیم که این رسم قشنگ تنها مختص ما نیست ،مسیحیان سراسر دنیا هم  در روز عید پاک تخم مرغ ها را رنگ می کنند و وجود تخم مرغ رنگی با عید پاک پیوند خورده است.

یکی از نمادهای عید پاک، تخم مرغ رنگ شده است. از دیگر نمادهای آن، خرگوش است. در باور مردم، خرگوش‌ها در این روز وارد لانه مرغ‌ها شده و تخم‌مرغ‌های آنها را می‌دزدند. بنابراین مردم تلاش می‌کنند با رنگ آمیزی تخم مرغ‌ها آنها را از دید خرگوش‌ها پنهان کنند.

easter_bunny
طبق یک سنت قدیمی، تخم مرغی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، معمولاً به صورت رنگ شده یا نقاشی شده است و به آن ایستر اگ گفته می‌شود.

هر ساله مردم دنیا عید پاک را به بهترین شکل جشن می گیرند  درختی که پر از تخم مرغ است و به جاذبه توریستی آلمان تبدیل شده است.

holiday_easter_eggs_and_easter_decorations_53663_9

درخت تخم مرغی که تبدیل به یک جاذبه توریستی شده تزیین درخت با تخم مرغ برای عید پاک در آلمان، چیز تازه ای نیست اما این زیباترین درخت از این نوع است. این درختان در آلمان به نام اوستربام به معنی درختی است که با تخم مرغ در عید پاک تزئین شده.

Germany Easter Egg Tree

کریستا و ولکر کرافت از زالفد (آلمان) با خانواده شان این موضوع را خیلی جدی گرفتند و بیش از 10000 تخم مرغ برای تزیین این درخت استفاده کردند. آویزان کردن همه تخم مرغ ها حدود دو هفته زمان برد  

ATT001243  

واکرمی گوید تعدادی از آنها را بچه ها می خورند، بقیه را انفاق می کنم و پلاستیکی ها را تا سال بعد در گاراژ نگه می دارم

pb-120321-eastertree-hmed-951p.photoblog900

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه