این میوه محبوب دشمن سرطان است!!

0 5,191

این میوه خاصیت فراوانی دارد و خب خیلی محبوب است اما به نظر شما چه زمانی برای خوردن این میوه مناسب تر است؟؟وقتی زرد و تازه است؟وقتی همراه با لکه های قهوه ای است؟

3tht40redzmahmw6wnm

بعضی ها فکر می کنند که موزی که پوستش قهوه ای شده را باید دور انداخت و دیگر قابل استفاده نیست اما باید بدانید که دقیقا برعکس است خواص اصلی موز وقتی به این مرحله می رسد خود را نشان می دهد!!!.
آنزیم های موجود در موز نشاسته موز را به سرعت  به قندهای ساده تبدیل می کنند، به همین دلیل قند آن به سرعت در بدن جذب می شود و موجب افزایش قندخون می شود، هرچند این موضوع بخصوص در افراد دیابتی تاثیر منفی دارد. این افراد بهتر است موز را به همراه کره بادام زمینی  که باعث می شود قند موز به کندی و کم جذب شود یا در زمانیکه که موز سبز متمایل به زرد است، مصرف کنند تا از فواید دیگر این میوه بهره مند شوند.

1325
اما دانشمندان بر این باورند که فواید بسیار مهمی در این میوه دوست داشتنی وجود دارد. موز سرشار از پتاسیم و آنتی اکسیدان ها و ویتامین ب  است، همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی نیز هست.
دانشمندان ژاپنی با مطالعه در خصوص بهترین زمان مصرف موز اظهار داشتند که اغلب افراد فکر می کنند زمانی که موز زرد شده موز رسیده است و آماده مصرف است اما باید بدانید لکه های قهوه ای روی موز اولین نشانه رسیدن موز است و این زمان بهترین زمانی است که باید موز را مصرف کرد .

banana
زمانی که لکه های قهوه ای بر روی موز دیده می شود بیشترین خاصیت ضد سرطانی را خواهد داشت، همچنین در این حالت میتوان از تمامی فواید آن بهره برد. در زمانیکه لکه های قهوه ای روی موز ایجاد می شود فاکتوری در آن ایجاد می شود که به گلبول های سفید خون کمک  می کند تا علیه سلول های غیرعادی حمله کنند، علاوه بر فواید آن موز قهوه ای زود هضم‌تر نیز هست.

پس یادتان باشد که موز بر عکس سایر میوه ها وقتی می رسد که پوستش به اصلاح از ریخت افتاده باشد و آن موقع مناسبترین زمان برای خوردن آن است و شما می توانید از خاصیت های جادوییش نهایت استفاده را ببرید.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه