ساختمان جدید گوگل توسط ارتشی از ربات ها ساخته خواهد شد!!

0 1,283

شرکت گوگل قصد دارد مقر بعدی خود را با استفاده از رباتها بسازد. طراحی‌های مقر جدید گوگل با دیوارهای شفاف و سقف موجدار می‌تواند یک آرمانشهر آینده باشد که توسط ارتشی از ربات‌ها ساخته خواهد شد.

این غول فناوری اینترنتی قصد دارد از ربات‌هایی موسوم به کرابوتز برای قرار دادن مواد در جایگاهشان بهره ببرد. این ربات‌ها در حقیقت جرثقیل‌های هیبریدی منعطف رباتیک هستند که اجزای پیش‌ساخته با وزن تا 10 تن مانند دیوارها و اسباب سنگین را در جایگاهشان در زیر سایبان‌های گسترده شیشه‌ای قرار خواهند داد.

Capture24

بر اساس طرح گوگل، این دستگاهها در تمام طول عمر ساختمان مورد کاربرد خواهند بود تا در صورت نیاز، طرح‌بندی ساختمان را تغییر دهند.

زمین این سازه شبیه یک شبکه بوده، از این رو جرثقیل‌ها خواهند توانست دیوارها و سطوح را مانند یک مجموعه سازه غول‌پیکر درون مناطق مشخص قرار دهند.

513538_425

قطعات کف از سینی‌های فولادی با عرض پنج متر و طول 14 متر خواهند بود، از این رو اگر شرکت گوگل روی هر پروژه‌ای از خودروی خودران گرفته تا فناوری‌های بزرگ کار کند، فضا به تناسب پروژه تغییر می‌کند. این ساختمان توسط توماس هیترویک، شرکت بیگ و آکت2  طراحی شده و تا 20 هزار کارمند را در خود جای خواهد داد

جرثقیل‌های رباتیک مذکور هنوز ابداع نشده‌اند، اما پس از دریافت مجوز ساخت، گوگل زمان کافی برای ساخت آن‌ها خواهد داشت.جزئیات برنامه‌های این غول فناوری اینترنتی برای آرمانشهر شیشه‌ای آن زمانی رونمایی شده که شورای شهر به شبکه مجازی حرفه‌ای لینکداین  نزدیک به 130 هزار متر مربع زمین در منطقه شمال بی‌شور در ماونتین ویو برای ساخت دفتر نسبتا ساده آن اعطا کرده، در حالیکه سهم گوگل برای ساخت آرمانشهرش تنها 47 هزار و 390 متر مربع است و تنها برای کسری از سازه آن کافی خواهد بود.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه