آیا گورستان جن های ایران را دیده اید؟؟

39 44,582

نام گورستان جن ها را شنیده اید؟؟میدانید کجاست؟؟گورستان عجیب و غریبی که در ایران خودمان است در روستایی در چابهار!!اما چرا اسمش گورستان جن هاست را در ادامه بخوانید

در جنوب شرقی‌ترین نقطه ایران، گورستانی با سنگ قبرهای عظیم‌الجثه مکانی جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماورالطبیعه علاقه دارند. “گورستان جن” در روستای تیس نزدیک شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان، همان جایی است که سنگ قبرهای بزرگ و عجیبی دارد و محلی‌ها را به این باور رسانده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست.

8

تیس روستایی باستانی با قدمتی نزدیک به ۲۳۰۰ سال است که مردم آن حوالی داستان‌های عجیبی درباره‌اش می‌گویند و آن را محل زندگی جن‌ها می‌دانند. گورستان جن که مردم بلوچ‌ به آن “جن سنط” می‌گویند، نمونه‌ای از این باورهاست.

 

قبرها در کنار هم بر روی سطحی صخره ای حفر شده اند. حفر این گورها بر سطح سنگی حیرت و پرسش بازدیدکنندگان را بر می انگیزد. چه کسانی این گورهارا حفر کرده اند؟ چرا سطح سنگی را برای حفر انتخاب کرده‌اند؟ این گورها با چه وسیله ای حفر شده است؟ در پاسخ به این پرسش ها مانند این گورستان جز سکوت و خاموشی چیزی نمی شنویم. شاید به دلیل حفظ مردگان و در گذشتگان از گزند جانوران و خورندگان زیر زمینی اجساد، رنج کندن سنگ را بر خود هموار می کردند و گورها را اینچنین می ساختند.

234305_269

شاید برای احترام به مردگان بوده و شاید هم باور مردم محلی درست باشد که «این گورها متعلق به جن هاست. آنها مردگان خود را در حصار این سنگ ها دفن کرده اند، شب که می رسد، جنها بر سر گور از دست رفتگان خود حاضر می شوند و به مویه و مرثیه سرایی مشغول می گردند. هر کس که شبانگاه گذرش بر این گورستان بیفتد، مورد نفرین جن ها قرار می گیرد و با عذابی سخت بعد از چند روز می میرد.»

2818462_838

بشر امروزی با وسایل ابتدایی به دشواری توانایی حفر این گورها را بر روی سطح سخت سنگی دارد. شاید به همین دلیل است که مردم محلی حفر این گورها را به نیرویی مافوق بشر نسبت می دهند.این گورستان بر تپه ای کم ارتفاع مشرف بر روستای تیس و در پای کوه پیل بند قرار گرفته است. در کنار این گورستان که به قبرستان شماره یک تیس مشهور است، قبرستان امروزی مردم روستا قرار دارد. اما گورهای این گورستان بر سطح خاکی نرم حفر می شوند. مردم روستا اگرچه درگذشتگان خود را در این گورستان به خاک می سپارند اما مراقبند که شب گذرشان به گورستان جن ها نیفتد!

اشتراک گذاری

۳۹ دیدگاه

 1. محمد امین در
  4
  1

  دوستان سلام به نظر من اینکه این گورستان مربوط به جن هاست صحت دارد و 100% جن ها مردگان خودرا چنین دفن میکنند و اینکه اصلا با ما کاری ندارند و این ما انسان ها هستیم که به قلمرو آن ها تجاوز میکنیم و نباید چنین کاری کرد بالاخره آن ها هم یک نوع موجود هستن که در کنار ما زندگی میکنند

 2. 7
  6

  سلام دوستان
  جن هم یک مخلوق خداست و کاری بما نداره
  مشهوره ایت الله مرعشی باهاشون ارتباط داشته و برای رئی انهاه هم ختم گرفته
  و عاشورا برای کمک امام حسین هم امدند و امام قبول نکرد.
  قران تصریح دارد خدا جن و انسان رو برای عبادت خلق کرده
  اصلا ترس نداره و باید با تلقین بر ترس خودتون غلبه کنین

  • 0
   0

   من با شما موافق نیستم سر جن کی کار می خواد بکنه باتون ؟عرضم به حضورتون که دوست من جن ها اذیتش می کنن من هم تو خونشونئ بودم ک چی می شد اونا می خوان ما رو از خودشون بکنن چو دوستی ندارن .و علت رفتن مردم به سمت اونها تنبلی چون می دونن دوست شدن با فرشته ها سخته برا همین . ولی موافقم با شما

 3. 5
  2

  دوستان دنیای دیگه منظور یک بعد دیگس جن ها در یک بعد دیگه زندگی میکنن انسان در بعد سه و جن در بعد چهاره بعد چهارم یعنی طول و عرض و ارتفاع و زمان من خیلی در این زمینه تحقیق میکنم جن ها از وقتی به دنیا میان قابلیت جابجایی در مکان رو در صفر ثانیه دارن به همین علت از انسان ها مخفی موندن اما همه اون ها هم در زمین زندگی میکنند خداوند برای حضرت سلیمان یک بار پرده ی میان ما جنیان رو برداشته پس یعنی اونا کنار ما زندگی میکنن ?

 4. 5
  4

  سلام
  جن ها مثل ما آدم ها هستن هم جن خوب داریم هم بد هم مسلمان داریم هم کافر اگر کسی بخواهد با جنس دوست شود یا جن با او بستگی به جن و آن نفر دارد اگر فردی خوب وبا خدا باشی خداوند جنی خوب و مهربان و اگر هم بد باشی خداوند اصلا بهت جن نمیدهد و یا اگر با دعا و … بخواهی جن داشته باشی خداوند جنس بد میدهد ولی آن فرد فکر میکند جنس خوب است ولی نمی فهمد که زندگیش داره از بین میره جن همه کار میتواند برای انسان کند ولی در مقابل کاری که میکند چیزی هم میخواهد آن چیز ممکن است غذا یا چیزی دیگر باشد شما اگر با جن دوست باشی میتونی تو دلت باهاش حرف بزنی و جن به هر چیزی میتواند تبدیل شود عمر جن زیاد است و اگر با یک جن دوست باشی و اگر آن جن بمیرد نوه و نتیجه اش با تو میتواند دوست شود این دیدگاه در جواب کسانی بود که اصلا کتابی نخوانده اند و فقط دوست دارند بگویند که جن بدست اصلا وجود ندارد جن فضایی ها هستند من خودم نزدیک بود با یکی از آن ها دوست شوم ولی بی فکری من بود که از دستش دادم چون آن جنس خوب بود ومن چند کاره ناپسند انجام دادم و از دستش دادم.

 5. 8
  28

  البته نظر من اینه که احتمالا قدیما فرازمینی ها به زمین سفر کردند و انسانهای اون زمان نمیتونستن دلیل موجهی براش بیارند برای این موجودات اون ها رو جن نامیدند،حتما درباره جهان های موازی چیزی شنیده اید،اگر تمدن فرازمینی ها هزار سال جلوتر از ما شکل گرفته باشه یعنی هزار سال علمشون از ما جلوتره و این توانایی رو پیدا کردند که در بعدهای زمان ناپدید شوند،هرچه چند تن از سیاستمدارای مشهور گفته اند،که فرازمینی ها وجود دارند و بین ما مشغول به زندگی هستند،واز ترس انسان خود را مخفی کرده اند،قابلیت ناپدید شدند اگه داشته باشند میتوان حتی در زمان هم سفر کرد.

 6. 20
  28

  آدمهای خرافاتی ساده دل!!!
  جن یعنی پنهان و پوشیده و هر چیزی میتونه جن باشه مثلا جنین یعنی موجودی در رحم که جنسیتش در گذشته پنهان بوده یا مجنون کسیه که بر عقلش پرده ای حایل شده و اون رو پنهان کرده.
  التماس خرد و اندیشه

  • امیر‌عباس‌ در
   5
   3

   امیر‌‌جن‌وجود‌داره‌
   وسه‌نوع‌هستند‌
   ۱.جن‌مسلمان‌(مثل‌این‌جنایی‌که‌اینجا‌دفن‌شدن)(آیات‌قراآن‌رو‌کنار‌قبرشون‌‌نگاه‌کنید‌)
   ‌جن‌رو‌‌باسورهی‌جن‌میشه‌احضار‌کرد‌‌اگه‌جن‌مسلمان‌بیاد‌‌کاری‌به‌کارت‌نداره‌و‌اگه‌از‌نوادگان‌
   شیطان‌بیاد‌بدنتو‌تسخیر‌میکنه‌وجن‌زده‌میشی
   ‌امیر‌برو‌کتاب‌‌آیت‌ال…‌بحجت‌رو‌بخون‌میفهمی‌من‌چی‌میگم‌ایشون‌هم‌چشم‌برزخی‌داشتن‌،
   وباجن‌ها‌در‌ارتباط‌بودن‌‌
   یکی‌از‌داست‌های‌کتاب‌آیت‌ال…‌بحجت‌(‌‌‌در‌‌‌زمان‌جوانی‌هام‌‌یه‌کاری‌برایم‌پیش‌آمده‌بود‌‌‌‌و‌گذرم‌
   ‌از‌‌‌‌جایی‌متروکه‌‌‌خورده‌بود‌‌وسطای‌راه‌بودم‌که‌‌یک‌‌دسته‌سیاه‌پوش‌‌برای‌امام‌حسین‌(ع)عزا‌داری
   میکردند‌منهم‌به‌آنها‌پیوستم‌‌بسیار‌ شباهت‌با‌انسان‌ها‌داشتند‌ولی‌در‌لحظه‌ای‌‌گوش‌یکی‌از‌آنها‌را‌
   دیدم‌‌گوشی‌تیز‌‌که‌مانند‌جن‌ها‌بود‌دراآن‌لحظه‌اهمیت‌ندادم‌‌وسر‌م‌را‌پایین‌انداختم‌و‌بازهم‌پای
   ‌یکی‌از‌آنها‌را‌دیدم‌‌پایش‌کاملا‌شبیح‌‌ثم‌بود‌‌‌ودر‌‌آن‌لحظه‌فهمیدم‌‌‌خداوند‌به‌من‌چشم‌برزخی‌اعطاء
   ‌کرده‌‌واز‌‌آن‌به‌بعد‌‌با‌جن‌های‌‌مسلمان‌در‌ارتباط‌‌بودم
   البته‌چند‌بار‌جن‌‌های‌کافر‌(جن‌هایی‌از‌نوادگان‌شیطان‌)سهی‌داشتند‌من‌را‌از‌راه‌راست‌‌برانند.

 7. 26
  19

  جن وجود دارد هم مهربان و هم بسیار ظالم. جن هم مثل انسان کافر و مسلمان دارد. از اجسام برنده میترسد و میتواند خود را در شکل انسان جا بزند. من خودم چند بار دیدم و احساسش کردم کسانی هم میشناسم که توسط جن تا مرز جنون و دیوانگی پیش رفته اند.

 8. 12
  24

  Zz.daadesooyase.bozan doo..insanion
  آیا جمله بالا را می تونی بخونی ومعنی کنی؟
  این جمله ی یک جن است که در سال۱۹۹۰در ایالات کالیفرنیای شرقی در ایالات متحده آمریکا زمانی که مردی به چاه عمیقی زل زده بود در آن چاه همراه جن نیز ظاهر شد..
  اما هیچ کس وفرد ودانشمندی نتوانست مفهوم وسخن او را یافت کند…
  البته معانی نزدیک به آن اعم از ما بزودی برای تسخیر انسان میاییم یا انقراض بشریت نزدیک است حدس زده شده ….
  اما معنی واقعی آن یافت نشده…

 9. فریما سفیدی در
  29
  15

  سلام
  صلاح ما این هست که آنها را نبینیم و جدا از ما زندگی کنند.
  سوره جن و حتما بخونید اگر میترسید.
  جنیان از جنس آتش اند و برای همین با چشم ما قابل دیدن نیستند.
  لطفا لطفا دیگر این حرف و جایی نزنید که اگه جنی عاشق کسی بشه ولش نمیکنه
  جنیان بیکار نیستن که عاشق انسان ها شوند(ما برای زندگی آنها خیلی میتونیم خطرناک باشیم) و مطمئن باشید فقط سمت کسانی میروند که خود طرف به دنبالشآن رفته باشه کلید این رابطه دست انسان هست و بس.
  و یه نکته بسیار مهم جنیان دو نوع آن یا کافر اند یا مسلمان از این دو حالت خارج نیستن.

 10. 40
  12

  دوستان عزیز ، من خوب نمی دانم ‌، ولی من از خیلی دوستانم شنیده ام که مادرانشان می گویند مادربزرگ و پدربزرگان ما جن دیده اند ، حالا نمی دانم واقعیت دارد یا نه
  ولی من از جن نمی ترسم ‌، معلم ما گفته است ، خداوند زندگی ما انسان ها و جن ها را از هم جدا کرده است
  حال حقیقت را نمی دانم

 11. 19
  15

  آقا میلاد ینی خودتون به حرف های خودت اطمینان نداری میگی به اذن خدا.خب له اذن خدا همه چی جور میشه الان ینی تو لابد همین جوری نفس میکشی یا من همین جوری نفس میکشم اینا همه اش به اذن خداس و اگه بخواد جن چیه فرشته ها رو هم ظاهر میکنه.حتی دیو و سیمرغای افسانه ها رو .به نظرت تو الان میتونی ماه رو نصف کنی تا به اذن خدا نباشه.پس لطفا این نظراتتون رو یه کم تغییز بدین

 12. 27
  24

  (جن و الانس)
  همیشه جن در کنار انسان امده است …
  اگر یک جن عاشق آدمیزاد شود ،انسان از دست او دیوانه خواهد شد…
  جنیان عاشق افراد بسیار زیبا و بسیار باهوش میشوند.
  توجه داشته باشید که اب داغ را بدون بسم الله روی زمین نریزید.
  در پناه حق

 13. میلاد عباپور در
  85
  22

  ما ایرانی ها خودمون رو گول میرنیم وقتی که تو قرآن آمده هیچ جنی نمیتواند به انسان نزدیک شود یا به او آسیبی برساند مگر به اذن خدا. دنیای جن ها دنیای دیگری است و در این دنیای ما هیچ جنی وجود دارد پس بیاید این خرافات رو قبول نکنیم تا زمانی پیشرفت کنیم

قرار دادن یک دیدگاه