با استفاده از شکر می توانید گوشیتان را شارژ کنید!!

2 14,535

در هر لحظه ایده ها و ابتکارات جدیدی به ذهن بشر می رسد که در جهت بالندگی و رشد خواهد بود در هر زمینه ای که فکرش را بکنید علم پیشرفت خواهد کرد و خدمات ارزنده ای را به ما ارزانی خواهد داشت جالب است که بگویم در آینده نزدیک می توانید با استفاده از شکر گوشی هایتان را شارژ کنید!!

وقتی باتری گوشیتان در حال تمام شدن است به کمک یک قاشق شکر خواهید توانست تا چند ساعتی بیشتر گوشی خود را روشن نگه دارید،آزمایشاتی بر روی یک باتری شکری انجام شده است که نشان می دهد این نوع باتری می تواند برق لازم برای استفاده ی یک تلفن هوشمند را تامین نماید و البته  که این نوع باتری ارزان تر از باتری های لیتیومی حال حاضر خواهد بود.

batteries

امکان استفاده از شکر به عنوان منبع تغذیه ی انرژی ۴ سال پیش توسط نابغه ای در دانش گاه ام آی تی مطرح گردید،این نابغه توانست با استفاده از شکر جریان برق را در یک سیم که از الیاف کربن ساخته شده بود جاری سازد و در آن زمان مقدار جریانی که تولید شده بود کم و محدود بود ، اما به تازگی یک پروفسور شیمی دانشگاه ام آی تی به نام مایکل استرانو توانسته این سیستم را بهینه سازی کند که نتیجه ایجاد جریان برقی قابل مقایسه با باتری های لیتیومی امروزی می باشد.

sugar7

این پروفسور می گوید که پیشرفت اخیر در این پژوهش باعث گردیده که این فناوری چند قدم به صرفه ی اقتصادی برای ساخت در مقیاس انبوه نزدیک تر گردد.

B5B60C2B-D74B-55AE-9F47-49B6AA97CCD5

یکی از جالب ترین نکات در باره ی این نوع باتری ها آن است که به مرور زمان انرژی خود را از دست نمی دهند(باتری های امروزی حتی اگر مورد استفاده قرار نگیرند به مرور انرژی آنها کم و کمتر خواهد شد) . نکته ی دیگر این که حجم باتری شکری بسیار کوچکتر از باتری های لیتیومی فعلی است و این می تواند به فرایند کوچک سازی وسایل الکترونیکی کمک نماید

امیدوارم هر چه زودتر این باتری شیرین در مقیاس انبوه تولید شود و در دسترس همگان قرار گیرد

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه