در پارک وی ماشین ها وارونه هستند!!

0 1,104

در روزهای نو،شهر تهران حال و هوای تازه ای پیدا کرده است به خصوص با طرح بهارستان که واقعا زیبا به استقبال نوروز رفتیم و تجربه جدیدی را در فضای شهری داشتیم

 در این رویداد می‌‍توان آثار هنری متفاوتی را دید که توجه بسیاری از شهروندان را به خود جلب کرده است. یکی از این آثار قابل توجه اثر  آتوسا وحدانی است که در بخش هنرهای محیطی رویداد “بهارستان” حضور دارد.

4(16)

آتوسا وحدانی که اثرش زیر پل پارک وی نصب شده درباره ایده اثر خود توضیح داد: من زیر سقف پل پارک وی ماشین‌هایی را نصب کرده‌ام که برخلاف آنچه که در واقعیت می‌بینیم هستند و این ماشین‌ها زیر پل برخلاق قانون جاذبه حرکت می‌کنند. یعنی به صورت برعکس ماکت چند ماشین را از تایر آنها به سقف چسبانده‌ام.

وی درباره ابعاد و جنس این ماشین‌ها توضیح داد: اندازه ماشین‌های من در مقیاس کوچک‌تر نزدیک یک پنجم هستند و هفت ماشین است. البته این ماشین‌ها در یک خیابانی که جدول‌کشی و دست انداز هم دارد در حرکت هستند. در این اثر همانند یک خیابان واقعی را زیر سقف پل پارک وی نصب کرده‌ایم و همانند آیینه ترافیک اصلی خیابان ولیعصر را در مقابل دید مخاطبان قرار دادم.

3(20)

وی افزود: خواستم که ابتدا از بدنه ماشین‌های واقعی در این اثر استفاده کنم اما چون ارتعاشات پل زیاد بود با این کار موافقت نشد و من از ماکت ماشین‌ها از جنس فایبرگلاس استفاده کردم.

وی درباره خصوصیات ماشین‌هایی که در این اثر به کار برده است، گفت: شکل ماشین‌ها الگو گرفته از اتومبیل‌های منطقه‌ای است که اثرم نصب شده؛ هم شکل ماشین‌های قدیمی است و هم از شکل و شمایل ماشین‌های جدید بهره برده‌ام.

2(26)

لازم به یادآوری است، رویداد هنری “بهارستان” (سالانه هنرهای شهری بهار تهران) در بخش‌های مجسمه، هنرهای محیطی، گرافیک، نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های نوروزی همزمان با ایام نوروز 1395 در تهران برگزار می‌شود و تا پایان فروردین ماه آثار آن در سطح شهر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد داشت.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه