زوج خوش شانسی که گنج را یافتند!!

3 926
از کودکی آرزوی خیلی از ما پیدا کردن گنج بوده است و این رویای شیرین کودکی شاید هنوز هم در ذهن خیلی ها باقی مانده ..باشد.حالا میشنویم داستان واقعی پیدا شدن گنج توسط این زوج خوشبخت!!
این زوج خوش شانس کاملا تصادفی این گنج را یافتند که شامل 1400 سکه طلا متعلق به قرن 19 میلادی است و ارزش این سکه ها ده میلیون دلار می باشد.
 زوجی از کالیفرنیای آمریکا با سگشان قصد پیاده‌روی در باغ و املاک شخصی‌شان می‌کنند که ناگهان در میانه راه پیتی زنگ‌زده می‌یابند که قسمتی از آن از خاک بیرون زده بود. آن‌ها زمین را می‌کنند و پیت را بیرون می‌کشند و به خانه می‌برند.
Saddle_Ridge_Hoard_coins_and_dirt

وب‌سایت اشپیگل آنلاین آلمان در گزارشی در روز چهارشنبه (۲۶ فوریه/ ۷ اسفند) می‌نویسد، این زوج پیت را کاویده و تعداد زیادی “قطعات خاک‌خورده” می‌یابند که از نگاه نزدیک‌تر به سکه‌های طلای ۲۰ دلاری قرن ۱۹ میلادی شباهت دارند. زوج کالیفرنیایی که از کشف خود هیجان‌زده شده‌اند به جست‌وجو ادامه می‌دهند و می‌بینند که در همان محل پیت‌های دیگری یافت می‌شود که در جمع حاوی بیش از ۱۴۰۰ سکه‌اند

1847-half-eagle-cara-14-1439824199

دیوید مک‌کارتی، سکه‌شناس آمریکایی می‌گوید: «اولین کاری که این زوج کردند این بود که پیت‌ها را در جعبه‌ای قرار داده و آن را در زیر توده‌ای از چوب پنهان کردند.»او که به همراه دان کاگین، سوداگر سکه به این خانواده مشاوره داده بود، ادامه می‌دهد: «آن‌ها از ترس بهتشان زده بود و باید در ابتدا فکر می‌کردند که حالا باید چه کار کنند.»

یکی از دو کاشف سکه‌ها در مورد لحظه‌ای که به این کشف نائل آمد می‌گوید: «لحظه‌ای فرای واقعیت بود. به زحمت ‌می‌شد باور کرد. من فکر کردم، همین الان یک جستجوگر طلا با حیوان خود از گوشه‌ای پیدایش می‌شود.»کشفی که کارشناسان را متحیر کرد مجله تخصصی “کوین آپدیت” می‌نویسد، کاشفان سکه‌ها در آغاز نمی‌دانستند، یکی از بزرگ‌ترین گنج‌های مدفونی را کشف کرده‌اند که تا به‌حال در آمریکا از زیر خاک بیرون کشیده شده است.

gettyimages-463757428

سکه‌های طلای ‌یافت‌شده ارزشی برابر پنج، ده و ۲۰ دلار داشته و به سال‌های ۱۸۴۷ تا ۱۸۹۴ تعلق دارند. کارشناسان تخمین می‌زنند که ارزش کلی این سکه‌ها حدود ۱۰ میلیون دلار (هفت‌میلیون و سیصدهزار یورو) باشد.مک‌کارتی، سکه‌شناس آمریکایی نیز به شدت از این کشف متحیر شده است. او اقرار به بهت‌زدگی خود کرده و می‌گوید: «تکان‌‌دهنده بود. من با گنجی حیرت‌انگیز روبرو شدم.»

1401213782000-gold052714-001

مک‌کارتی وظیفه مرمت این سکه‌ها را بر عهده دارد، سکه‌هایی که باید برای فروش به معرض تماشای عموم گذاشته شوند.زوج کالیفرنیایی از بیم هجوم گنج‌یابان به ملک شخصی‌شان ترجیح می‌دهند ناشناس باقی بمانند. این زوج در نظر دارند بخشی از پول حاصل از فروش این گنج را به کمک به بی‌خانمان‌ها و تهیدستان اختصاص دهند. آن‌ها همچنین می‌خواهند، تعدادی از این سکه‌ها را به رسم یادگاری نگه دارند.

اشتراک گذاری

۳ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه