آیا این گورستان نفرین شده است؟؟

0 1,565

مکان های عجیب همیشه سوژه خوبی برای دوست داران وحشت هستند در سراسر دنیا از این دست مکان ها کم نیستند که پیرامونشان افسانه و داستان های زیاد ترسناکی هم هست اینبار سری میزنیم به یکی از این مکان ها در کشور روسیه…

در جمهوری اوستیای شمالی، در روسیه  گورستانی باستانی واقع شده است. این روستا  با نام یونانی دارگاوس شناخته میشود و به نام شهر مردگان معروف است.

232328-org

داستان شهر مردگان به قرن ۱۴ میلادی بازمیگردد که قوم اوستیای در تپه های  اطراف این منطقه شروع به زندگی کردند و زمین های کم برای ساخت و ساز و کشاورزی باعث  شد غیر قابل استفاده ترین مکان را برای گورستان مرده های خود انتخاب  کنند.

dargavs-north-ossetia-2[2]

از آن به بعد این گورستان افسانه های مختلفی را به خود اختصاص داد و  از جمله آنها این بود که هر انسانی که پا به این قبرستان بگذارد زنده باز  نخواهد گشت!

chechnya-turizm-kavkaz-019

بر طبق یکی دیگر از افسانه ها این گورستان نفرین شده محلی  برای خداحافظی با زندگی برای بیماران طاعونی در قرن ۱۷ بوده ولی بعضی  از این انسان های رو به مرگ را مردگان شفا بخشیدند. 

0001a59f_medium

این قبرستان با  قبر های چند طبقه و معماری عجیب و جالبشان و همینطور مناظر زیبای اطراف یک جاذبه توریستی ترسناک و زیبا برای  گردشگران محسوب میگردد ، هر چند به علت سختی راه و  ترسهای قدیمی ، شهر  مردگان بازدید کننده زیادی ندارد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه