با این تکنولوژِی دیگراز آشپزی نمیترسید!!

0 462

چه قدر خوب میشد اگر یک قابلمه جادویی بود که هر غذایی را که می خواستیم  طبخ میکرد بدون اینکه ما نیازی به دانش آشپزی داشته باشیم!! همه کارها را خودش به تنهایی انجام میداداین ایده شاید به ذهن خیلی ها رسیده باشد چون یک وسیله بینهایت کاربردیاست خب باید بگویم که این ایده جذاب عملی شده و دانشمندان چنین وسیله ای را ساخته اند تا باز هم کار را برای بشر ساده تر کنند..

تکنولوژی روز به روز در میان ما جایش را بیشتر باز می کند و به همه عرصه های زندگی ما سرک میکشد و اینبار گذرش به آشپزخانه خورده است!!

52396_kitchen-still-life-preparation-for-cooking-ulrich-schade

یک شرکت اروپایی می خواهد دستگاه هوشمندی را بسازد که می تواند غذاهای متنوعی را طبخ کند.این دستگاه هوشمند ”گورمیا ” نام گرفته و قادر است تا همچون یک سرآشپز به کمک افراد برای تهیه غذا بیاید.

 

از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان امکان اتصال آن به اینترنت را نام برد که از این طریق و به وسیله یک نرم افزار به گوشی همراه متصل و کنترل می شود.این محصول همچنین از صفحه نمایشگر ال سی دی برخوردار است.

gourmia-turbo

گورمیا مجهز به سیستم دستور پخت و ترازویی در داخل خود است که می تواند با دریافت یک دستور غذا و گذاشتن مواد مورد نیاز در داخل آن، مواد را خرد، ترکیب و برای شما غذای مورد نظر را طبخ کند.

از جمله مواردی که این سرآشپز تازه کار اکنون قادر به پخت آن ها است می توان به برنج، پاستا، خوراک سبزیجات، سوپ و دیگر غذاها اشاره کرد، ضمن اینکه ”گورمیا ” قادر است تا خمیر را نیز ورز دهد و نان تازه طبخ کند!

گورمیا

از دیگر ویژگی های منحصر بفرد این دستگاه، امکاناتی است که اپلیکیشن آن در اختیار کاربر قرار می دهد.به عنوان نمونه با متصل شدن این دستگاه به گوشی همراه می توان دید که چه مقدار از مرحله پخت باقی مانده است و همچنین با اتصال به اینترنت می توان دستور غذاها را به روز رسانی کرد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه