آبی ترین شهر جهان را بشناسید!!

0 905

عاشقان رنگ آبی حتما از این شهر خوششان می آید چون این شهر زیبا کلا آبی رنگ است!!و منظره زیبایی را برای بینندگان به ارمغان می آورد..

«شفشاون» یا «شاون» شهری است در مراکش، این شهر تاریخی و زیبا بر کرانه ساحل مدیترانه و در جنوب تنگه جبل الطارق واقع گردیده، جمعیت شفشاون در حدود ۳۵ هزار نفر می باشد که سالانه پذیرای جهانگردان بسیاری از سراسر دنیا هستند. این شهر شهرت خود را مدیون رنگ آمیزی آبی خانه ها و ساختمان هایش می باشد.

img_girls-ly1395915216_591

 

این شهر ۶۰۰ ساله دیدنی های زیادی را در خود جای داده است که از جمله عمیق ترین غار آفریقا از جمله این جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. در شاون بیش از یکصد هتل پذیرای گردشگران می باشد.

chfchawn

 

 

شفشاون یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای کشور مراکش است. این شهر مقصد عمومی بیشتر اسپانیایی ها و فرانسوی هایی است که وارد مراکش می شوند. مهمترین دلیلی که این شهر این همه مورد توجه قرار گرفته، رنگ آبی بسیار شفافی است که سرتاسر شهر را فرا گرفته است.

photo_2015-08-16_16-49-42 (1)
 
،دیوار ها، درها، پنجره ها و حتی زمین و جاده ها با رنگ آبی تازه ای رنگ آمیزی شده اند و فقط بعضی دیوارها از نیمه به بالا سفید هستند. آنقدر این آبی تازه و آرام است که فکر میکنی هر روز صبح به صبح، فرشته ای می آید و از بالا روی تمام شهر، پودر آبی می پاشد.

ir2469-11

آنقدر آبی که وقتی دو سه دقیقه در کوچه های این شهر راه می روی چشمانت چنان برنگ آبی عادت می کند که اگر حتی لحظه ای نگاهت به آسمان بیافتد آبی آسمان به نظرت چندان واقعی بنظر نمی آید.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه