عینک ها ی رنگی بر فراز درختان تهران!!

0 332

 

رویداد بهارستان که به همت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌شود این روزها توانسته نظر شهروندان را به خود جلب کند. در این رویداد هنری 500 اثر هنری به مناسبت ایام نوروز به سطح شهر آمده که هر کدام از آنها گفتمانی نو از هنرهای شهری را پیش روی مخاطبان قرار داده‌اند.

1(33)

یکی از آثاری که این روزها در بلوار کشاورز نظر مخاطبان را جلب کرده اثر سپیده رزمجو است. اثری که با چیدمان 1000 عینک فصل بهار را به گونه‌ای دیگر به مخاطبان نشان می‌دهد. 

سپیده رزمجو درباره این اثر گفت: اثر من مجموعه عینک‌های رنگی است که  بر روی درختی در بلوار کشاورز نصب شده است من در این اثر هزار عینک را با تنالیته رنگ‌های زرد و نارنجی تا رنگ سبز چیدمان کردم که رویش درختان را نوید می‌دهند

3 (1)

وی افزود: اتفاقا به گونه‌ای عینک‌ها را کار گذاشتیم که مردم بتوانند عینک‌های دو ردیف اول را بردارند و با خود ببرند. عینک‌ها با رنگ‌های مختلف است که مردم می‌توانند آن را روی چشم خود بگذارند و فضای خاکستری شهر را با رنگ‌های متفاوتی تجربه کنند.

3 (2)(2)

لازم به یادآوری است، رویداد هنری “بهارستان” (سالانه هنرهای شهری بهار تهران) در بخش‌های مجسمه، هنرهای محیطی، گرافیک، نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های نوروزی همزمان با ایام نوروز 1395 در تهران برگزار می‌شود و تا پایان فروردین ماه آثار آن در سطح شهر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد داشت.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه