با این تونل در زمان سفر می کنید!!

3 13,452

 

شاید تا به حال فیلم های زیادی درباره سفر در زمان دیده باشید یا کتابهای داستان زیادی خوانده باشید یکی از آرزوهای بشر همیشه ساخت ماشین زمان و سفر در زمان به گذشته یا آینده بوده است.

در چین تونلی وجود دارد که مدتی است تاسیس شده این تونل در منطقه Honghuagang در شهر زونیی واقع شده طول تونل 400 متر است و به این خاطر مشهور شده که وقتی از داخل تونل خارج میشوید زمان ساعت شما و یا ساعت های دیجیتالی ماشین 1 ساعت گذشته را نشان میدهد!!!

BR5926-tunnel_2614886k

 

به طور مثال وقتی وارد تونل میشود و ساعت شما زمان 7:00 صبح را نشان میدهد و 5 دقیقه طول میکشد که از تونل خارج شوید ساعت شما باید به طور طبیعی 7:05 را نشان دهد ولی این طور نیست!!! در زمان خروج شما از تونل ساعت شما زمان 6:05 را نشان میدهد یعنی 1 ساعت زودتر از وارد شدن شما به تونل!!! ولی چگونه؟

هنوز دلیل قانع کننده ای برای آن ذکر نشده است . بیشترین چالش محققان این است :

زمانی که شما وارد تونل میشوید زمان معمولیست و به جلو پیش میرود اگر این اتفاقات و آثار را به میدان های قدرت مند الکترومغناطیسی ربط بدهیم باید زمان را کند و حداکثر متوقف کند ولی این گونه نیست. و این مهمترین چالش و مهمترین نقض برای جواب دادن به این پدیده میباشد. چون زمان نهایی وقتی از تونل خارج میشوید 1 ساعت زود تر از ورود شما را نشان میدهد!!!

china-time-travel-tunnel

این تغییر زمان و برگشت آن در 80٪ موارد انجام میشود. شاید مربوط به انحناهای فضا زمانی و یا نوعی از آثار الکترومغناطیسی باشد که چیز ساده ایست ولی تنها برگشت زمان به این موارد ختم نمیشود.

در چند سال گذشته هواپیماها یی که از مثلث برمودا می گذشتند خبر هایی از اتفاقات اسرار آمیز منتشر نمیکردند ولی گاهی آثاری بر روی تجهیزات الکترو مغناطیسی آنها وجود داشت به طور مثال تغییر ناگهانی قطب نما و انحراف کم از مسیر و گاه قطع و وصل شدن راداری با مرکز کنترل و… که میتوان همه این ها را به تغییرات مغناطیسی ربط داد . 

Taihang-Tunnel-China

در همان بازه زمانی و چند سال پیش هواپیمایی مسافربری از فرانسه عازم برزیل بود که از مثلث برمودا گذشت در همان هنگام برج مراقبت گزارش داد که هواپیمای مذکور با چندین مسافر به مدت 20 دقیقه از دید رادار خارج شد و بعد از گذر زمان دوباره در رادار مشاهده شد . بعد از فرود مسافران و مکالمات خلبانان هیچ چیز غیر عادی مشاهده و گزارش نشده بود ولی تنها مشکل تاخیر در رسیدن به فرودگاه بود .

بعد از بررسی ها و پرسش و پاسخ ها هیچ چیز غیر عادی مشاهده نشد و حتی خود خلبان هم از این که هواپیما در این مدت از دید رادار خارج بود شوکه شد و نمیدانست که چندین دقیقه تاخیر داشته اند.

بعد بررس ساعت مسافران و ساعت هواپیما مشاهده شد  با این تاخیر 10 دقیقه زودتر رسیده اند!!! ( از دید مسافران و خدمه) یعنی زمان برای آنها کند و یا تا مدتی متوقف شده بود!!!

موارد مشابه زیادی وجود دارد مواردی که واقعا شگفت انگیزند .

اشتراک گذاری

۳ دیدگاه

 1. 1
  0

  عزیز من سرعت یعنی زمان یعنی نور یعنی حرکت فتون چیزی که شما میگید مربوط به اجسام هست به طور طبیعی نه با سرعت نور
  تنها راهی که میتوان به شما ثابت کرد نور و زمان و سرعت به هم ربط دارد باید ببرنتون خارج از جو و با سرعت در مدار زمین به مدت چند سال حرکت کنی تا معنی زمان و متوجه بشی

 2. مسعود احمدی در
  0
  0

  زمان یک مفهوم نسبی است و به خودی خود و تنهایی معنایی ندارد.جلو رفتن زمان با جلو و عقب رفتن یا ایستادن عقربه های ساعت نیست که بخوایم بر اساس اونها حرکت زمان رو تعریف کنیم, بلکه مفهوم تغییر زمان بر اساس حرکت ذرات ریز اتمی مشخص میشه.وقتی میگیم زمان به جلو حرکت میکنه درواقع حرکت ذرات هستند که مد نظر ماست.اگر در جایی تمام ذراتش از حرکت بایستند و سکون مطلق درتمام سطوح مولکولی و اتمی اتفاق بیافته اون موقع است که میشه گفت زمان در آنجا متوقف شده است, که در واقع این امر غیرممکن است وهیچوقت نمیتوان ذره ها را از حرکت باز داشت و این بدان معنی است که زمان متوقف نخواهد شد هرگز, هیچوقت و هیچ جا.
  در عین حال سفر به گذشته نیز مثل توقف در زمان غیرممکن است چون سفر به گذشته یعنی اینکه حرکت تمام ذرات رو باید باهم و همزمان معکوس کرد تا به جایی که در گذشته بودن برگردن که این امر هم غیر ممکنه.
  اگر درجایی درباره توقف زمان و یا سفر به گذشته صحبت بشه بدونید که همچین چیزی وجود نداره.

قرار دادن یک دیدگاه