از مزایای شگفت انگیز بافتنی کردن چه میدانید؟؟

0 674

 

در زمانهای نه چندان دور یکی از سرگرمی ها به خصوص برای بانوان بافتنی کردن بود و از این کار بسیار لذت می برند در جامعه مدرن امروز کمتر برای بافتن وقت داریم اما باید بدانید که بافتنی کردن مزایای شگفت انگیزی دارد و برای شما بسیار مفید است.

به شما حس غرور می‌دهد

14267914248

همه بلد نیستند چطور باید ببافند. نشان دادن چیزی که بافته‌اید به فردی که از آن چیزی نمی‌داند مانند یک چیز جادویی است. آن‌ها از شما تعاریف زیادی خواهند کرد.

همان فواید مدیتیشن را دارد

n00054608-b 

زمانی که یاد گرفتید چه کار باید بکنید بافتن می‌تواند برای شما آرامش‌بخش باشد. کارهای ساده اغلب تکراری از یک بافت ساده هستند که شما می‌توانید با استفاده از حافظه‌ی ماهیچه‌ای خود و بدون تمرکز زیاد کار را انجام دهید. حرکت متناوب و تکراری دست در حین بافتن فوایدی مشابه مدیتیشن برای ذهن و بدن شما دارد، بعلاوه شما در پایان بک لباس یا پتوی جدید خواهید داشت.

علائم نگرانی، استرس و افسردگی را تسکین می‌دهد

ra4-5015

حرکات تکراری و تمرکز شما در حین بافتن کمک می‌کند علائم نگرانی، افسردگی و استرس در شما کاهش یابد. پس از چند دقیقه، بافتن ضربان قلب را کاهش داده و فشارخون را کم می‌کند. زمانی که احساس نگرانی یا افسردگی داشتید بهتر است میل‌های بافتنی خود را بردارید و شروع به بافتن کنید تا علائم نگرانی در شما تسکین یابد.

فعالیت‌های حرکتی بهبود می‌یابد

knitting__1_-500x383

ازآنجایی‌که بافتن یک‌باره تمام مغز شما را تحریک می‌کند – لوب قدامی ( که راهنمای کار شما و وقتتان است )، لوب آهیانه ای ( مدیریت اطلاعات حسی )، لوب پس‌سری ( پردازش اطلاعات بصری )، لوب گیجگاه ( نگهداشت حافظه و تفسیر زبان و معانی آن ) و مخچه ( هماهنگی درستی و زمان‌بندی در حرکت ) – می‌تواند برای کمک به افرادی مانند بیماران پارکینسون استفاده شود تا فعالیت‌های حرکتی خود را بهبود بخشند. این کار به بهبود مهارت‌های حرکتی و پرت شدن حواس از علائم دردناک دیگر کمک می‌کند.

زوال شناختی را کند می‌کند

3064

علاوه بر اینکه بافتن به بهبود فعالیت‌های حرکتی و اوضاع روحی شما کمک می‌کند، می‌تواند با تحریک مغز به حفظ سلامت آن کمک کند. هرچه بیشتر از مغزتان استفاده کنید سالم‌تر خواهد بود و بیشتر کار خواهد کرد. سالمندانی که کارهای دستی می‌سازند ( ازجمله بافتنی ) حدود 30 تا 50 درصد احتمال زوال شناختی در آن‌ها کمتر از افراد دیگر است.

پیشگیری از آرتروز و التهاب تاندون

1457601618

درست مانند زمانی که از مغز خود برای سلامت آن استفاده می‌کنید باید از مفاصل خود نیز برای سالم ماندن آن کمک بگیرید. استفاده از انگشتان باعث ساخت غضروف و قوی کردن آن‌ها می‌شود. بافتن بهتر از تایپ کردن است. شاید بافتن کشش لازم برای انگشت را خیلی ایجاد نکند اما آن‌قدر نیز برای انگشت سخت نیست که باعث بروز مشکلات دیگر شود.اگر آرتروز دارید هر بار کمی دست‌های خود را در آب گرم خیس کنید و برای بافتن از میل‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه