اینجا دروازه ای به سوی جهنم است..

0 969

 

این چاله غول پیکر از آتش در قلب صحرای کاراکوم واقع در ترکمنستان است، پس یک حمله فضای بر روی زمین نیست! این یک دهانه جهنمی ساخته شده توسط زمین شناسان بیش از 40 سال پیش است که شعله های آتش آن زیبایی را به ما هدیه میدهد.  Derweze در ترکمنستان یا به قول مردم محلی ” خوش آمدید به درب جهنم “

article-2179622-143B90A8000005DC-825_634x368

یکی از جاذبه های ترکمنستان دره ای همیشه فروزان است که از آن تحت عنوان “دروازه ای به جهنم” یاد می شود. دهانه ای پر از آتش که در قلب صحرای کاراکوم ترکمنستان واقع شده است.

 

 روزنامه “حریت” با انتشار گزارشی درباره این منطقه دیدنی در ترکمنستان می نویسد:”مردم محلی از این محل به عنوان دری به سوی جهنم یاد می کند چرا که آتش درون آن برای بیش از 40 سال شعله ور بوده است. در آسمان شب این منطقه تلالوی زرد و نارنجی زیبایی دارد.

hhi3359

“پوزل یازکولیوا” یکی از بازدیدکنندگان 34 ساله این منطقه که از عشق آباد آمده است می گوید:”شما سریعا فکر می کنید که به دلیل ارتکاب گناهان تان به اینجا آورده شده اید و شروع می کنید به طلب بخشش کردن و دعا خواندن.” تاکنون تعداد کمی از جهانگردان خارجی این مکان دیدنی را مشاهده کرده اند چرا که تعداد گردشگرانی که به آن کشور سفر کرده اند تاکنون در شمار زیادی نبوده اند.”

derweze-gaz-crater

روزنامه “حریت” در ادامه می افزاید:”در این کشور پس از گذشت ربع قرن از فروپاشی اتحادی جماهیر شوروی و کسب استقلال سالانه تنها 12 تا 15 هزار گردشگر به ترکمنستان سفر می کنند. مقام های ترکمنستان امیدوارند که این صحرای بزرگ با داشتن “دروازه ای به سوی جهنم” بتواند گردشگران خارجی بیش تری را به سوی خود جلب کند.

DERWEZE-3

پیش از این دانشمندان روس به اشتباه گمان می کردند که گازهای منتشر شده از این گودال بزرگ سمی است در حالی که بعدا مشخص شد شعله ور شدن آتش در این گودال به دلیل سوختن منابع گاز طبیعی است.

maxresdefault

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه