چه کسانی پاستیل را اختراع کردند؟؟

0 7,573

 

این اختراعات کوچک اما دوست داشتنی همگی ساخته دست آلمانی هاست در آلمان اختراع‌ هایی انجام شده‌ اند که کمتر مشهورند. نام‌هایی چون ارنست فون زیمنس، روبرت بوش، کارل بنز و ده‌ها شخصیت تاثیر‌گذار دیگر آلمانی در دنیای صنعت همچون ستاره‌ای می‌درخشند. اما آیا می‌ دانید مخترع فلاسک چای یا ساز‌دهنی کیست؟

آلمان به خاطر اختراع‌ های بسیاری در جهان مشهور است و میتوان گفت آلمانی ها قهرمانان ابداع در اروپا هستند. آسپیرین، خودرو، شکافت هسته‌ ای، کاربراتور، ماشین لباس‌شویی، تلویزیون و حتی کارت هوشمند از نمونه‌ های آن هستند. اما تنها اختراع‌ های بزرگ در آلمان سبب شهرت این کشور نیستند.

اختراع فانتا از اینجا آغاز شد.. 

در جریان جنگ جهانی دوم هنگامی که آمریکایی‌ ها تصمیم به تحریم آلمان گرفتند، صادرات کوکاکولا را به این کشور قطع کردند. ماکس کیس، رئیس شرکت کوکاکولا در آلمان، راه حل جدیدی یافت. او فانتا را ساخت و جایگزین کوکاکولا کرد. نوشابه فانتا از سال ۱۹۴۱ از پرفروش‌ ترین نوشابه‌ های جهان است.

Fanta-Algeria-product1-products

چایی کیسه ای کار ها را آسان کرد..

آدولف رامبولد (Adolf Rambold) در سال ۱۹۲۹ چای کیسه‌ای را اختراع کرد. حاصل این اختراع اکنون سالانه ۲۲۰ میلیارد بار برای تهیه چای توسط مردم جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

After-Reading-This-You-Will-Never-Throw-Away-The-Used-Tea-Bags-Again

پاستیل محبوب و دوست داشتنی به دست آلمانی ها ساخته شد

هانس ریگل (Hans Riegel) در سال ۱۹۲۲ پاستیل را اختراع کرد. دارایی رسمی و به ثبت رسیده او در آغاز عبارت بود از: یک کیسه شکر، یک چهارپایه، یک دیگ مسی، یک قطعه سنگ مرمر، یک اجاق و یک غلطک برای پهن کردن خمیر. شرکت هاریبو اکنون با درآمد سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو، ۶ هزار کارگر و کارمند دارد و محصولات آن در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به فروش می‌رسد.

HM-2013637258616007501407443169.2537

هنوز هم از بازی منچ لذت می بریم!!

بازی منچ یا آنطور که آلمانی‌ها می‌گویند:(منش ارگر دیش نیشت) “Mensch ärgere dich nicht” را یوزف اشمیت (Josf Schmidt) در سال ۱۹۰۵ اختراع کرد. این بازی بیش از ۷۰ میلیون بار تنها در کشورهای آلمانی زبان به فروش رفته است.

2-format43

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه