چه سبزیجاتی بخوریم تا سریع ترلاغر شویم؟؟

0 8,756

 

قرار دادن این سبزی های مقوی در کنار رژیم غذایی می تواند کمک زیادی به کاهش وزن شما کند بنابراین سعی کنید برای اینکه هر چه زودتر به نتیجه دلخواه برسید از مصرف این سبزیجات غافل نشوید!!

برای کاهش وزن، علاوه بر ورزش، به یک رژیم غذایی مناسب و سالم نیز احتیاج است. یکی از بهترین مواد غذایی برای کاهش وزن سبزیجات می باشند. سبزیجات، بخاطر طبیعی بودن و هم خوانی کامل با سیستم گوارشی بدن، در صورت استفاده در وعده های غذایی می توانند کمک زیادی به کاهش وزن فرد بکنند.

سبزیجات یک منبع خوب مواد مغذی به شمار آمده و بسیار کم کالری و کم چربی بوده و همین امر آنها را غذایی ایده آل برای حفظ تناسب اندام و کاهش وزن نموده است. زمانی که شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، استفاده از سبزیجات کم نشاسته، علاوه بر تامین موارد مورد نیاز بدن، می تواند موفقیت شما در برنامه لاغری را رقم بزند.

 

 هویج :

1125495

 

هویج دارای مقادیر پایین چربی و کالری بوده و منبعی عالی از ویتامین A و کاروتن محسوب می شود. بخاطر وجود ویتامین A در هویج، استفاده از آن علاوه بر کاهش وزن و تقویت و بهبود سیستم بینایی نیز توصیه می شود. همچنین، هویج را میتوان بصورت خام، بخارپز، پخته و یا بعنوان یکی از مواد اولیه در غذاها استفاده کرده و از مزیت های آن بهره مند شد.

 

  کرفس :

karafs-660x330

 

 

کرفس، دارای مقادیر بسیار پائین کالری بوده و یکی دیگر از سبزیجات پر مصرف می باشد. همانند هویج، کرفس را نیز می توانید بعنوان خام یا پخته در وعده های غذایی خود مصرف کنید. کرفس، یکی از مفیدترین سبزیجات بوده و دارای خاصیت ضد سرطان، تقویت سیستم گوارش، کاهش وزن، کاهش فشار خون و آرامش بخش می باشد. بعلاوه، بعلت وجود مقادیر بالای ویتامین C در کرفس، استفاده از آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز شده و به حفظ سلامتی شما کمک می کند.

 

 خیار :

f_low-582-750x490

 

 

خیار در درجه اول از آب تشکیل شده و دارای مقادیر بسیار کمی چربی و کالری است. خیار دارای مقادیر زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی نبوده ولیکن بدلیل وجود مقادیر زیاد آب، دارای کالری بسیار پایینی است . این سبزی کم کالری، به صورت خام یا در سالاد به عنوان یک غذای سالم در رژیم غذایی شما قابل استفاده است.

 

  کاهو :

Lettuce 

 

کاهو سرشار از ویتامین های A ،C و K می باشد. همانند خیار، کاهو نیز حاوی مقادیر زیادی آب و مقادیر پایین کالری است و همین امر، آنرا تبدیل به یک سبزی عالی برای خوردن و کاهش وزن نموده است.

 

  کلم بروکلی:

 

 

G1383203949

 

کلم بروکلی، دارای مقادیر پایین چربی و کالری است . همچنین، کلم بروکلی، مقادیر بالایی ویتامین C، A و K و فیبر نیز دارد. بروکلی به صورت خام، بخار پز یا به صورت پخته در غذاها قابل استفاده است. زمانی که در حال تلاش برای کاهش وزن خود هستید، از کلم بروکلی استفاده کرده و از مزیت های آن بهره مند شوید.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه