موتور سیکلت ها هوشمند می شوند!!

0 111

 

  در دنیای تکنولوژی هر روز ایده ها و نوآوری های جدیدی می بینیم که به یاریمان می شتابند و زندگی را راحت تر می کنند و اکنون این تکنولوژِی در ساخت موتور سیکلت های هوشمند گام بزرگی خواهد بود

امروزه بسیاری از شرکت های حوزه‌ی گجت های هوشمند، به هوشمند سازی وسایل نقلیه روی آوردند. سامسونگ ( Samsung ) نیز اینبار به کمک یاماها ( Yamaha )، در صدد تولید یک موتور سیکلت هوشمند است. موتور سیکلت هوشمند سامسونگ دارای یک شیشه جلوی فوق العاده و هوشمند بوده و ایمنی موتور سوار به کمک آن تضمین خواهد شد. این شیشه جلو در واقع یک صفحه نمایش است که موتور سوار را از اطلاعات جوی، اعلانات گوشی هوشمند خود، انتخاب موزیک و سرعت مطلع می‌سازد.

031716-samsung-smart-windshield-f-633x388

از این پروژه جالب، تنها چند کانسپت و طرح اولیه منتشر شده است؛ این پروژه‌ی کوچک می‌تواند گامی بزرگ در شروع همکاری شرکت ژاپنی یاماها با شرکت کره‌ای سامسونگ باشد.

samsung-Smart-Windshield

این موتور هوشمند دارای دو پروژکتور است که تصویر را بر روی شیشه‌ی جلویی موتور می‌اندازد و در اینجاست که گوشی هوشمند راننده‌ی موتور به مانند یک واحد پردازشگر عمل کرده و موتور سوار می‌تواند در آن واحد پیامک های خود را بخواند و به تماس های خود پاسخ دهد. کیلومتر شمار، وضعیت آب و هوا و ترافیک محور های شهری از دیگر امکانات این گجت هوشمند است.

این ایده هنوز اجرایی نشده است، اما شایعات و طرح های اولیه‌ای از آن به بیرون درز کرده که تماشای آن ها خالی از لطف نیست:

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه