شکلات تلخ بخورید و لاغر شوید!!

0 1,136

 

شکلات تلخ یا شکلات سیاه، حاوی مقادیر بسیار بالایی از کاکائو، فلاوانول‌ ها و فلاوونیدها هستند. فلاوانول‌ها آنتی اکسیدان هایی هستند که به طور طبیعی در دانه ‌های کاکائو وجود دارند. افرادی که کاکائوی غنی از فلاوانول مصرف می کنند، در برابر اشعه ی ماوراء بنفش خورشید که باعث بروز چین و چروک های پوستی می‌ شود، مقاوم ترند و کمتر یا دیرتر دچار پیری پوست می‌ شوند.

 دانشمندان در پژوهش جدیدی دریافتند: اثرات نور خورشید که می‌ تواند باعث ایجاد چین و چروک و پیری در پوست شود، با مصرف کاکائوی تلخ کاهش می یابد. شکلات تلخ برخلاف سایر انواع شکلات هم کالری پایین و هم چربی اندکی دارد، لذا مصرف آن در طولانی مدت می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

631

 

ماسک صورت خانگی شکلات

اکثر مردم به شکلات علاقه دارند اما شکلات نه تنها خوش مزه است دارای خواص بسیار مفیدبرای پوست ما نیز می باشد .ماسک شکلات باعث می شود پوستی تازه و با طراوت داشته باشید پوست شما را گلگون و جوان می کند .و با چین وچروک وپیری پوست مبارزه می کند .برای استفاده از شکلات باید از نوع با کیفیت خوب وبا در صد کاکائو حداقل ۷۰%یا بیشتر استفاده شود .

 ماسک صورت مرطوب کننده با شکلات

5-Simple-Steps-To-Do-A-Chocolate-Facial-At-Home

برای آماده سازی این ” ماسک ” ۵۰ گرم شکلات با محتوای ۷۰-۹۰ درصد از کاکائو را بر رویبخار آب کتری گرم کرده تا به صورت مایع در بیاید سپس مخلوط یک ۱ قاشق غذاخوری این شکلاتمایع را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون ( شما می توانید روغن بادام شیرین ، روغن کتان ویا روغن هسته انگور به جای آن استفاده کنید) و ۱ زرده تخم مرغ را به خوبی به هم بزنید وبا هممخلوط کنید سپس مواد به دست آمده را روی صورت وگردن خود گذاشته وبعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک شکلات برای هیدراته کردن پوست

 خاصیت الاستیک در پوست با شکلات.این ماسک می تواند پوست شمارا به خوبی هیدراته کرده وخاصیت ارتجاعی پوست را بهبود ببخشد.

Portrait of the young girl with big chocolate

برای آماده سازی :

۵۰ گرم شکلات “خوب” ( با مقدار ۷۰-۹۰ درصد از کاکائو )بر روی حرارت غیر مستقیم وروی بخارآب گرم کنید . سپس مخلوطی از  سیب، موز، توت فرنگی و هندوانه را  در مخلوط کن ریخته وخوبمیکس کنید تا صاف ویک دست شود .در مرحله بعد  ۲-۳ قاشق غذاخوری از این مخلوط را در کاسه ایریخته  و۱ قاشق غذا خوری شکلات ذوب شده را به آن اضافه می کنیم.

Girls Sharing Chocolate Milk

اگر بخشی از این مواد خوشمزهدر مخلوط کن باقی ماند – با خوشحالی می تواند آن را بنوشید ، زیرا برای مراقبت از پوست خودباید هم ازدرون تغذیه شد هم از بیرون !بعد از زدن ماسک بر روی صورت و گردن ،به مدت حدود ۲۰ دقیقه صبرکنید سپس ماسک را با آب ولرم بشویید .

ماسک صورت خانگی جوان کننده ، مرطوب کننده و تسکین دهنده با استفاده از شکلات .

How-To-Make-A-Dark-Chocolate-Face-Mask-Easily

مخلوط ۱ قاشق غذاخوری شکلات ذوب شده را  با ۱ قاشق غذا خوری از خامه و۱ قاشق غذاخوری از عسل مایع را در ظرفی بریزید .مواد را خوب بهم بزنید وبعد ماسک را بر رویصورت و گردن خود بگذارید .به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس ، آن را با آب ولرم بشویید .

بازسازی پوست با ماسک خانگی شکلات .

7.Great.Products.That.Help.Prevent.Skin.Cancer_S3_STK_75675334_738x399

مخلوط ۱ قاشق غذاخوری شکلات ذوب شده با ۱ قاشق چای خوری روغن بادام و ۱ قاشقچای خوری روغن ساقه رز را درظرفی بریزید مطمین شوید که ماسک ولرم است وپوسترا نمی سوزاند.سپس ۱قطره از اسانس گل رز به آن مخلوط کنید  . ماسک را بر رویصورت خود  به مدت ۲۰ دقیقهگذاشته سپس با آب ولر. شستشو دهید . برای بازسازیسلول ها روغن به پوست شما کمک خواهد کرد واز طرفی شکلات هم پوستتان را هیدراته خواهد کرد .

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه