این قلعه عجیب و راز آلود ،قلعه دراکولاست!!

4 3,278
 
قلعه بران رومانی یا همان قلعه دراکولا با کوله باری از داستان‌های عجیب‌ وغریب و رازآلود یکی از زیباترین قلعه‌های رومانی و همچنین یکی از میراث ملی این کشور محسوب می‌شود. همان‌قدر که برج و مناره‌های زیبای بران در محبوبیت آن تأثیر گذاشته‌اند، افسانه‌ی دراکولای برام استاکر، نویسنده‌ی خالق شخصیت دراکولا نیز تأثیرگذار بوده است.

doris_bran_castle2

قلعه بران در همسایگی براشوف رومانی یکی از ساختمان های ملی و مشهور رومانی است. نام این مکان را قلعه «دراکولا» نیز گذاشته اند زیرا ادعا می شود ۶۰۰ سال پیش از این، یکی از معروفترین خون آشام های تاریخ به نام «ولاد تاپیز دراکولا» شاهزاده والاچیا – منطقه ای در جنوب رومانی – در این قلعه متولد شد. 
article-2692644-1FA7ACB400000578-400_964x588  
پدر ولاد را «دراکول» به معنی «اژدها» یا «شیطان» صدا می زدند چرا که این اعتقاد وجود داشت که او به دستور اژدها به جنگ می رفت. گفته می شود که او پس از کشتن و شکنجه اسیران به بدترین شکل ممکن، خون آنها را می نوشید وبدین ترتیب او یکی از مشهورترین خون آشام های تاریخ به شمار می رود.
4castle_romania
اما تاریخچه ساخت این قلعه به سال 1212 میلادی است این قلعه‌ چوبی توسط شوالیه‌های توتنی در نزدیکی براشوو (فاصله 25 کیلومتری) و در مرز ترانسیلوانیا و والاچیا ساخته شد. این قلعه در سال 1242 در جریان حملات مغول تخریب شد. اولین دست‌ نوشته‌ی تاریخی که به علت ساخته‌ شدن قلعه بران اشاره می‌کند فرمان لوئیس اول مجارستان در سال 1377 است که اجازه ساخت دژی سنگی را به ساکسون‌های براشوو برای دفاع از قلمرو‌شان داد.
brancastletheinneryard
از این قلعه برای دفاع از براشوو در سال‌های 1438 تا 1442 و در جریان هجوم امپراتوری عثمانی استفاده شد. بران تا اواسط قرن هجدهم کاربری دفاعی داشت.
اما شهرت اصلی قلعه بران وقتی به دست آمد که برام استاکر داستان خود را به پایان رساند. دراکولای قصه‌ی استاکر کنتی بود اهل ترانسیلوانیا که درون قلعه‌ای که بر فراز تپه ای سنگی قرار داشت زندگی می‌کرد.
post_display_cropped_open-uri20130403-5320-192jmc2
 
شخصیت دراکولا معمولاً باشخصیت ولاد سوم (Vlad Tepes) اشتباه گرفته می‌شود. ولاد سوم که بانام ولاد دراکولا یا ولاد به میخ کشنده نیز شناخته می‌شود، شاهزاده‌ای اهل والاچیا بود که قلعه محل اقامتش امروزه به خرابه‌ای تبدیل‌شده است. ولاد سوم بیشتر با مجازات سنگینی که در روزگار فرمانروایی‌اش اعمال می‌کرد شناخته می‌شود. وجود ولاد سوم، و همچنین شباهت‌های زیاد قلعه بران به قلعه‌ی داستان استاکر، این قلعه را در سراسر دنیا با نام قلعه دراکولا به شهرت رسانده است.

Black-Dark-Tourism-Draculas-Castle-Bran-Transylvania-Romania-25-DR

تاریخدانان می گویند که ولاد دستور کشتن بیش از ۲۰ هزار نفر را در دوران سلطنتش صادر کرده و حتی گاهی اوقات با حمله به روستاها آنجا را با خاک یکسان می کرد. می گویند که او برای کشتن از وسیله ای مخصوص و نوک تیز استفاده می کرد. از این رو قلعه بران یکی از وحشتناک ترین مکان های دنیا به شمار می رود که هر سال تورهای گردشگری بسیاری برای گردش در قلعه دراکولا ترتیب داده می شود.
Black-Dark-Tourism-Draculas-Castle-Bran-Transylvania-Romania-23-DR
اشتراک گذاری

۴ دیدگاه

  1. 1
    7

    من که باور ندارم تا چیزی رو با چشمم نبینم باور نمیکنم چرا فقط تو فضای مجازی این چیز ها وجود داره دانشمند ها روی قرآن تحقیق کردن و فهمیدن در قران همه راز های زندگی بشر تا اخرت هست و هنوز ما از 72 علم2.5 درصدش رو تونستن فاش کنن پس بیایید این خوضعولات رو باور نکنیم هر چی در قران باشه راسته اگر این جوری باشه ما باید سیندرلا و بن تن و بت من و رابینهود رو بگیم واقعیه. حالا تصمیم گیری با خودتونه??

قرار دادن یک دیدگاه