افتتاح جشنواره کن با جدیدترین فیلم وودی آلن

0 708

 

وودی آلن (به انگلیسی: Woody Allen) ‏(۱ دسامبر ۱۹۳۵)، کمدین، بازیگر، کارگردان، نویسنده و موسیقی‌دان یهودی آمریکایی است. آلن فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان یک نویسنده کتاب‌های طنز و سپس یک کمدین روی صحنه آغاز کرد و سپس در دههٔ ۶۰ میلادی فعالیت فیلم سازی خود را آغاز کرد. آنی هال (۱۹۷۷)، منهتن (۱۹۷۹) و نیمه شب در پاریس (۲۰۱۱) از مشهورترین فیلم‌های وودی آلن اند.

وی ۲۴ بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده است که این جوایز شامل یک اسکار بهترین کارگردانی و سه جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی شده است.

woody_allen
“کافه سوسایتی” (Cafe Society)، تازه ترین فیلم وودی آلن، جشنواره سینمایی کن امسال را افتتاح خواهد کرد.
کریستن استوارت، جسی آیزنبرگ و استیو کارل در این فیلم که درباره هالیوود در سال های دهه ۱۹۳۰ است، بازی می کنند.
به این ترتیب وودی آلن اولین کارگردانی خواهد بود که سه بار با فیلم هایش جشنواره کن را افتتاح کرده است.
در سال ۲۰۰۲ فیلم “پایان هالیوودی” و در سال ۲۰۱۱ فیلم “نیمه شب در پاریس” ساخته وودی آلن، این جشنواره سالانه را افتتاح کرده بودند.

36054
به گفته برگزارکنندگان جشنواره کن، “کافه سوسایتی” داستان مردی جوان را روایت می کند که در سال های دهه ۱۹۳۰ به هالیوود می رود به این امید که وارد صنعت فیلمسازی شود، عاشق بشود و خود را در میان جمعیت کافه نشین که بازتاب روح آن زمان بود، گم کند.
فیلم “کافه سوسایتی” در بخش خارج از مسابقه اکران می شود. جشنواره سینمایی کن از ۱۱ تا ۲۲ ماه مه امسال برگزار خواهد شد.

24woodyallenjpg
هیولای پول (Money Monster) به کارگردانی جودی فاستر با بازی جولیا رابرتز و جورج کلونی، BFG (غول بزرگ مهربان) تازه ترین ساخته استیون اسپیلبرگ ( اقتباسی از اثر رولد دال) هم از دیگر فیلم های قطعی جشنواره امسال اند.
فهرست کامل فیلم های جشنواره نیمه آوریل منتشر خواهد شد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه