کیارستمی در بستر بیماریست..

0 461

عباس کیارستمی (زادهٔ ۱ تیر ۱۳۱۹، تهران) فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، کارگردان، کارگردان هنری، تدوین‌گر و عکاس بین‌المللی اهل ایران است.

آثار وی با استقبال فراوان منتقدان، فستیوال‌ها و بنیادهای فرهنگی هنری جهان روبه‌رو شده‌است. او دارای لیسانس نقاشی از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. کیارستمی از سال ۱۹۷۰ میلادی در عرصهٔ سینما فعالیت می‌کند و تاکنون بیش از ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه ومستند ساخته است.

14-5-24-234844thumb.php

عباس کیارستمی، فیلمساز و عکاس نام‌آور ایرانی و برنده نخل طلای کن، در پی ابتلا به بیماری، تاکنون چهار عمل جراحی را پشت سر گذاشته است.
آقای کیارستمی که “مشکوک به بیماری سرطان روده بزرگ است”، به دلایلی، از جمله خونریزی داخلی، چهار عمل جراحی داشته است.
در حساب تلگرامی که با عنوان “روند درمان عباس کیارستمی” فعال است، آمده است: “اولین عمل، عمل جراحی درمانی بوده است. دومین عمل به دلیل خونریزی داخلی صورت گرفته و سومین عمل برای برداشتن کیسه صفرا و آخرین عمل به دلیل عفونت پیشرفته بوده است.”

IMAGE634726759520931250
در این صفحه تلگرامی آمده است:‌ “خوشبختانه روند درمان رو به پیشرفت است و در حال حاضر بنا به تشخیص تیم معالج برای کنترل شرایط بیماری، کارگردان مطرح ایران در خواب مصنوعی به سر می برد.”
در همین حال،  مشاور وزیر بهداشت ایران گفته که حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، به عیادت آقای کیارستمی رفته و از نزدیک روند درمان او را دنبال می کند.
به گفته او “یک تیم پزشکی باتجربه” پیگیر درمان عباس کیارستمی است.
طعم گیلاس“، “خانه دوست کجاست” ، “کپی برابر اصل”، “زیر درختان زیتون”، و “باد ما را خواهد برد” از جمله ساخته های عباس کیارستمی است.

image

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه