این شهر،شبیه تصاویر روی کارت پستال هاست!!

0 2,326

 

اگر دوست دارید مکانی را ببینید که دقیقا شبیه کارت پستال هایی با طبیعت چشم نواز هستند حتما باید به این شهر سفر کنید.شهر روندا در اسپانیا یک شهر کاملا رویاییست که بر فراز کوه بنا شده است!!

 شهر روندا در ۱۰۰ کیلومتری شهر مالاگا در اسپانیا، بیش از ۳۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر توسط نژاد سلت ها ساخته شده و در قرن ششم قبل از میلاد، اسمش را آروندا گذاشتند. این شهر در ارتفاع ۷۵۰ متری کوه ها ساخته شده که با یک رودخانهبه دو قسمت تقسیم شده است

شهر روندا، با ۳ پل بی نظیر که طول بزرگترینش به ۱۲۰ متر می رسد یکی از شهر هایی است که خیلی از اسپانیایی ها آرزوی زندگی درآن را دارند. منظره ای که از پنجره خانه های این شهر دیده می شود، همان چیزیست که ما ساعت ها به خاطرش رانندگی و کوهنوردی می کنیم.

Ronda-Spain-e1365450374114 

شهر روندا (Ronda)  روندا مساحت کمی دارد اما اگر نسبت مناطق دیدنی به مساحت آن را حساب کنیم، مطمئنا رقم بالایی بدست می‌آید!شهر روندا یک در یک منطقه‌ی کوهستانی قرار گرفته است و اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بر روی یک کوهستان بنا شده است!

این موضوع مناطقی را بوجود آورده است که نمونه‌های آن را فقط در سریال‌های فانتزی نظیر بازی تاج و تخت مشاهده کرده ایم. شهر از دو قسمت اصلی تشکیل شده است که توسط یک پل به یکدیگر متصل می‌شوند. این دو بخش طی سال‌های متفاوتی ساخته شده اند و “شهر جدید” و “شهر قدیم” نامیده شده اند.

Ronda

این پل که Puente Nuevo ، در سال ۱۷۹۳ بنا شده است و در طول این ۲۲۳ سال، گویا سنگ‌های تشکیل دهنده‌ی آن با بدنه‌ی کوهستان ترکیب شده اند و رنگ، ظاهر و شیب آن‌ها با دامنه‌ی کوه یکی شده است. این پل بر روی یک رودخانه قرار گرفته است که در نقطه‌ی انتهایی مسیر خود به دره‌ی عمیقی می‌ریزد و آبشار زیبایی را تشکیل می‌دهد؛ ارتفاع این دره تا بالای پل Puente Nuevo حدود ۹۱.۵ متر (۳۰۰ فوت) است.حدود چند قرن از ساخت شهر می‌گذرد اما هنوز هم همان بافت اولیه حفظ شده است و مردم ساکن روندا سعی کرده اند میراث گران‌بهای برجای مانده از اجدادشان را در همان حالت اصیل اولیه نگه دارند.

Ronda-–-A-Charming-Spanish-City-and-a-Dreamlike-Tourist-Destination-2

مگر می‌شود گردشگری به سرزمین ماتادورها بیاید و مراسم هیجان انگیز گاو‌بازی را تماشا نکند؟ روندا شهری است که گاو‌بازی مدرن اسپانیا از آنجا متولد شده است و این شهر از این نظر دارای تاریخ غنی و جذابی است.

valenciaplazadetorosvista01

جالب است بدانید که این شهر یکی از میدان های تاریخی گاو بازی را که خیلی هم قدیمی است ، در خود جای داده است و سالانه میزبان هزاران گردشگر و علاقه مند به این مراسم است.

plaza_toros

رینگ اصلی گاوبازی روندا یک مکان بسیار قدیمی است و بدلیل این ارزش تاریخی، این مکان تبدیل به موزه شده است و تنها یک بار در سال طی مراسم باشکوهی از آن برای گاوبازی استفاده می‌شود. این رینگ Plaza de Toros نام دارد و جالب است بدانید که ساخت آن در قرن هجدهم میلادی به پایان رسیده است!

1-Cuernazo-en-Quito-Ecuador-@-La-Plaza-de-Toros

 

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه