تپه های شکلاتی ، از جنس زیبای طبیعت!!

0 228

تپه های شکلاتی چیست؟؟در نظر اول آنچه که به ذهن می رسد تپه ای از شکلات است که برای دوستداران شکلات حتما بسیار جالب خواهد بود!!اما تپه شکلاتی ،تپه ای شکلات نیست بلکه نام مجموعه ای از تپه های زیباست که به خاطر شباهتشان به شکلات مردم فیلیپین به آن ها تپه های شکلاتی می گویند.

فیلیپین یک کشور مناسب برای گردشگران و توریست ها می باشد به ویژه تپه های شکلاتی که جاذبه طبیعی فوق العاده است. فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام، قرارگرفته‌است.

philippines-bohol-chocolate-hills

فیلیپین از سدهِ ۱۷ تا ۲۰ مستعمره اسپانیا و در نیمه اول سده بیستم مستعمره آمریکا بود. این کشور در سال ۱۳۲۵ش ـ ۱۹۴۶م از آمریکا استقلال یافته و روز ملی آن دوازدهم ژوئن است

تپه‌های شکلاتی عنوانی است برای مجموعه تپه های متحدالشکلی که در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند. ویژگی این تپه‌ها داشتن اشکال غیر معمول بصورت مخروطهای همسان و مرتفع است. تعداد این تپه‌ها بالغ بر ۱۶۶۰ عدد است که در مرکز جزیره/استان بهل قرار گرفته‌اند.

bohol1-large

تپه‌های شکلاتی پوشیده از درختان و گیاهانی هستند که در فصل‌های کم باران سال رنگ آنها به قهوه‌ای متمایل می‌شود و علت نامگذاری آنها هم همین رنگ قهوه‌ای است.تپه‌های شکلاتی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار فیلیپین به حساب می‌آیند و در فهرست آثار طبیعی ملی اصلی این کشور به ثبت رسیده اند. دولت این کشور در صدد است تپه‌های شکلاتی را در فهرست میراث جهانی طبیعی یونسکو ثبت نماید. image.بُهُل (Bohol) یکی از استان‌های کشور فیلیپین و نیز نام جزیره‌ای است که این استان را در بر می ‌گیرد. این استان در مرکز این کشور قرار گرفته است و بخشی از جزیره‌های ویسایا است. مرکز این استان شهر تاگبیلاران است. جمعیت آن بیش از یک میلیون و یکصد هزار نفر است. مساحت این استان بیش از چهار هزار و یکصد کیلومتر مربع استBohol

میمون شبگرد هندی گونه‌ای میمون شبگرد و از راسته نخستی‌ها است که بیشتر در فیلیپین زندگی می‌کند.

4682690_640px

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه