جهان هولوگرافیک ،راهیست برای یافتن رازهای جهان

0 2,894

مایکل کولمن تالبوت (زادهٔ ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳ – درگذشتهٔ ۲۷ می ۱۹۹۲) نویسندهٔ آمریکایی.مایکل تالبوت نویسندهٔ چند کتاب پرفروش است که موضوع محوری آنها یافتن مشابهت‌های میان رازهای باستانی و مکانیک کوانتوم است، و از یک مدل نظری برای واقعیت جانبداری می‌کند که بنابر آن، جهان مادی مشابه یک هولوگرام عظیم است. همین نظریه در مشهورترین کتاب غیر داستانی مایکل تالبوت، تحت عنوان جهان هولوگرافیک تبیین شده است.

talbot

این کتاب به قلم داریوش مهرجویی به فارسی ترجمه شده است. یک کتاب دیگر او عرفان و فیزیک جدید نام دارد که مجتبی عبدالله نژاد آن را ترجمه کرده است.

نام نویسنده:مایکل تالبوت نام کتاب : جهان هولوگرافیک
انتشارات: هرمس برگردان: داروش مهرجویی
  دسته بندی:متافیزیک

 

جهان-هولوگرافیک-2    holographicuniverse 

   داریوش مهرجویی درمقدمه ی این کتاب می نویسد: کتاب جهان هولوگرافیک را چند سال پیش،.دوست عزیزم داریوش شایگان،در سفر آمریکا کشف کرد، و گویا چنان به هیجان آمده بود،که چند روز بعد را فقط صرف صحبت در باب این کتاب کرده بود! و من وقتی آن را خواندم ، عین یک داستان شیرین هیجان انگیز بود،که در عین حال داشت به سوال های بزرگِ هستی شناختی یزدان شتاختی،و فلسفی من نیز جورِ خاصی،جواب روشن امروزی می داد(فارغ از رمز و راز و ابهام) که تا حدی باور پذیر می نمود… خاصیت دیگر این کتاب آنست که شاید تلنگر ناچیزی باشد به کسانی که موج مدرنیته،دل و ایمانشان را شبهه دار کرده و غبار شک بر آن نشانده است،و نیز آنهایی که از سخنان متافیزیکی بی محتوا خسته شده اند . . .

 

l07epyv9fok21zoqm0j 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه