من عاشق چشمت شدم…

0 1,851

همکاری علیرضا قربانی (خواننده) فردین خلعتبری(آهنگساز) و افشین یداللهی (شاعر) به عنوان سه ضلع مثلث موفقی که توانست برای ما در دهه ی هشتاد و نود مجموعه آهنگ هایی که در تیتراژ سریال ها برای مان خاطره شد و با آنها زمزمه کردیم، حال در یک آلبوم جمع آوری شده است.

این آلبوم از قطعاتی به نام های ((من عاشق چشمت شدم)) ، ((مهتاب تر از باران)) ، (( ای باران))، ((عقل جنون))، ((جام عاشقی))، ((چله ی عشق))، ((کنار تو هستم)) و ((ایران)) تشکیل شده است. باکمی دقت نام های آشنایی دیده میشه که مطمئنا با اجرای آنها برایمان کوله باری از خاطرات را تداعی میشه.

من عاشق چشمت شدم قطعه ای زیبا که برای تیتراژ سریال مدار صفر درجه بود.یک کار عاشقانه ی حماسی و این دقیقا همان حسی است که از دیدن سریال و شنیدن تیتراژ بهمان دست می دهد. شاید بشه گفت این قطعه نماینده ی فضای کل البوم است که در همون وهله ی اول تکلیفمان برای شنیدن یا نشنیدن آن مشخص می کند.فضایی زیبایی شناسانه حماسی عاشقانه در آهنگسازی و البته ارکستراسیون فردین خلعتبری بهره برده است.صدای علیرضا قربانی هم با آن شیوه منحصر به فرد ارائه کلام و البته تحریرهای زینتی در گام بالا آن هم در اجرای زنده مثال زدنی و قابل احترام است.

می توان گفت قطعه ی ((ای باران)) یکی از عاشقانه های آرام و دوست داشتنی آلبوم است که البته سولوی پیانو در ابتدای آن به همراه خوانش عاشقانه قربانی در آن بی تاثیر نیست وسپس بعد از آن زهی ها با سایر سازها در هم می آمیزد که حضور ساز ایرانی سنتور در کنار ارکستر به خوبی نشان دهنده ی فرود قطعات باران است.

پی نوشت: برای حمایت و دلگرمی آلبوم را خریداری فرمایید…

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه