زیباترین متروهای جهان تلفیقی از هنر و صنعت-بخش دوم

0 1,037

امروزه مترو ها و ایستگاههای مترو بخش بزرگ و مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهند ما روزانه در حال استفاده از این وسیله نقلیه هستیم چه بسا که ساعت های زیادی را در این ایستگاهها بگذرانیم.برخی از کشورها ابتکارات جالبی را انجام داده اند که منجر به زیباتر شدن ایستگاههای مترو شده است و انتظار را در این مکان ها با هنر ساده تر و شیرین تر کرده اند .برای شناخت زیباترین متروهای دنیا در ادامه با ما همراه باشید.

 ایستگاه مترو Formosa Boulevard در کوشونگ، تایوان

در ایستگاه یک اثر هنری شیشه ای تشکیل شده از ۴۵۰۰ پنل وجود دارد که که گفته شده بزرگ ترین اثر شیشه ای در دنیا است.

640px-KRTC_Formosa_Boulevard_Station_01

metro-01c_Formosa-Boulevard

 

Grand Central Terminal در نیویورک، امریکا

ترمینال گراند سنترال (در انگلیسی: Grand Central Terminal) نام یکی از بزرگترین ایستگاه‌های قطار ایالات متحده آمریکا و شلوغ‌ترینایستگاه مرکزی قطار شهری نیویورک است.

به سقف خیره کننده ی این ترمینال نگاه کنید که دارای رکورد جهانی گینس به عنوان بزرگ ترین ایستگاه راه آهن دنیا می باشد.

 NewYorkCity122009268

diic0wfnqjxde5oj6fpp ایستگاه مترو Stadion در استکهلم، سوئد

شهرداری استکهلم سوئد در اقدامی بی سابقه ایستگاه های متروی این کشور را به دست هنرمندان و معماران چیره دست سپرده است که با خلق آثار هنری در آن این مجموعه را به یکی از شاهکاری های معماری این کشور در بیاورند و منبع مهمی برای جهانگردان در این کشور نیز باشد

بیش از ۹۰ تا از ایستگاه های مترو در استکلهم با مجسمه ها، موزاییک کاری ها، نقاشی ها و اینستالیشن ها توسط هنرمندان تزیین شده اند. یکی از آن ها این ایستگاه می باشد که با نقاشی رنگین کمانی زیبا و پرهیاهویی، قوس ها را خط دار نموده است.

stadion___stockholm_metro_station_by_ioneanu-d4wkp0y

originalایستگاه قطار Atocha در مادرید، اسپانیا

این ایستگاه بزرگ ترین ایستگاه شهر است و دارای ساختاری شیشه ای و فولادی می باشد که در محل اجتماع آن گیاهان گرمسیری وجود دارند. هنگامی که منتظر قطار هستید می توانید مجسمه های ایستگاه را نگاهی بیندازید.

atocha-station-15[2]

. ایستگاه مترو Avtovo در سنت پترزبورگ، روسیهمتروی سن پترزبورگ 
سیستم راه آهن زیرزمینی شهر سن پترزبورگ در کشور روسیه است. متروی سن پترزبورگ در ۱۵ نوامبر سال ۱۹۵۵ افتتاح شده است. طراحی‌های بجا مانده از دوران جماهیر متحد شوروی، این سیستم حمل و نقل را به یکی از جذاب ترین و برازنده ترین متروهای جهان تبدیل کرده است. به دلیل وضعیت خاص زمین شناسی شهر سن پترزبورگ، متروی این شهر جزو عمیق ترین سیستم‌های زیر زمینی دنیا قرار می‌گیرد. همچنین از لحاظ متوسط عمق ایستگاه‌ها، این مترو عمیق ترین متروی جهان است. این سیستم با جابجایی ۲٫۱۵ میلیون مسافر در روز، از لحاظ شلوغی در ردهٔ شانزدهم جهان قرار می‌گیرد.

این ایستگاه با لوسترهایی که در مرکز ناحیه ی پیاده روی قرار گرفته اند، مزین شده است و در سطوح ایستگاه تزییناتی شامل شاخ و برگ گیاهانی خاص، ستون های مرمر، موزاییک کاری های باشکوه و یادگارهای تاریخی دیده می شود.

most-beautiful-subway-stations-04-a

most-beautiful-subway-stations-04-b

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه