صدای آب،زیباترین موسیقی جهان است.

1 3,640

شهرستان تالش از شهرستان‌های استان گیلان در شمال ایران است.زبان مردم تالش، تالشی است و از زمان‌های دور به این زبان تکلم می‌کنند. زبان تالشی بیشتر از زبان فارسی به زبان پهلوی قدیم (زبان ایرانیان باستان) نزدیک استآبشار زمرد واقع در شهر حویق استان گیلان یکی از زیباترین آبشار های ایران است که طبیعت و منظره اطراف آن حسی ازآرامش را به بازدیدکنندگان و گردشگران خود القا می کند.آبشار زمرد در تمام فصل های سال پذیرای گرشگران و کوهنوردان از نقاط مختلف است. آب و هوای این منطقه معتدل بوده ودارای طبیعت کم نظیر و موقعیت ممتازی می باشد.

زمرد

 

آبشار زمرد همواره همچون نگینی در دل جنگلزیبای حویق می درخشد. در این منطقه دو آبشار نزدیک هم وجود دارند که به آبشارهای دوقلو نیز معروف اند. یکی از آن ها بزرگ و پرآب بوده و دیگری کوچک و کم آب است. آبشار کوچک پلکانی است و از دو پله آبشار با ارتفاع چهار وهشت متری تشکیل شده است.

zomorod1گفتنی است که ارتفاع آبشار بزرگ حدود ۱۵ متر است.لازم به ذکر است که به دلیل وجود جلبک وامکان لغزش، دسترسی به آبشار اصلی کمی مشکل می باشد.زیرا تاکنون چند نفربه خاطر سقوط از آبشار جان خود را از دست داده اند.

شهر حویق در 40 کیلومتری شمال شهر تالش واقع شده و این شهر تازه تاسیس از ترکیب دو دهستان حویق و چوبر تشکیل شده است.شهری که با فاصله چند کیلومتری می‌توان از اراضی ساحلی کنار دریا به اراضی جنگلی در ارتفاعات پایکوهی رسید و با قرارگیری در این ارتفاعات به راحتی می توان دریای زیبای خزر را مشاهده کرد.

1548-303آبشار زمرد تقریباً در فاصله 10 کیلومتری شهر حویق و در روستائی به همین نام واقع شده است روستائی کوچک با مردمانی بزرگ و ستودنی روستای با 11 خانوار که شغل همه آنها کشاورزیست.

30359

آبشار زمرد حویق یکی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش و استان گیلان به شمار می‌رود که در تمام فصول سال گردشگران و کوهنوردانی از دیگر نقاط و استان‌های دیگر را به خود جذب می‌کند. فاصله این آبشار از بازار شهر حویق ۹ کیلومتر است که قسمتی از جاده آن آسفالت بوده و بقیه نیز خاکی و کوهستانی است و از طبیعت نیز برخوردار بوده و می‌توان برخی ییلاقات شهرحویق را مشاهده کرد

 

 

 

 

 

 

 
اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه