زیباترین متروهای جهان تلفیقی از هنر و صنعت – بخش پایانی

0 409

امروزه مترو ها و ایستگاههای مترو بخش بزرگ و مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهند ما روزانه در حال استفاده از این وسیله نقلیه هستیم چه بسا که ساعت های زیادی را در این ایستگاهها بگذرانیم.برخی از کشورها ابتکارات جالبی را انجام داده اند که منجر به زیباتر شدن ایستگاههای مترو شده است و انتظار را در این مکان ها با هنر ساده تر و شیرین تر کرده اند .برای شناخت زیباترین متروهای دنیا در ادامه با ما همراه باشید.

 ایستگاه مترو Komsomolskaya در مسکو، روسیه

4114648937_16a889f61f_b

طراحی این ایستگاه از سبک نئوکلاسیک الهام گرفته شده است. لوستر ها و سقف در درون این ایستگاه یادآور سالن های رقص بزرگ هستند و موزاییک کاری ها الهام گرفته از سخنرانی مشهور استالین در زمان جنگ می باشند.

Komsomolskaya_2013979b

 ایستگاه مترو Mayakovskaya در مسکو، روسیه

metro2

این ایستگاه یکی از زیباترین ایستگاه های مترو در دنیا است که با مرمر، فولاد ضدزنگ و لامپ هایی پنهان درون فرورفتگی های بیضی سقف تزیین شده است.

 ایستگاه مترو Park Pobedy در مسکو، روسیه

متروی مسکو سامانه قطارهای شهری کلان‌شهر مسکو است. متروی مسکو با داشتن ۱۲ خط فعال، ۱۸۰ ایستگاه و مسیری به طول ۲۹۸ کیلومتر، یکی از قدیمی‌ترین خطوط متروی شهری در جهان است.

این ایستگاه نیز با شیشه های رنگی و دکوراتیو، ساختار مرمری از کف تا سقف، سقف های غار-مانند و برخورداری از طولانی ترین پله های برقی اروپا، به ایستگاهی خیره کننده و مشهور تبدیل شده است.

metro_moscow_11

 ایستگاه مترو Toledo در ناپل، ایتالیا

این ایستگاه با پنل های نوری درخشانش که راهرو ایستگاه را درخشان کرده اند، بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد. این ایستگاه یکی از عمیق ترین ایستگاه های ناپل است.

c5f4edeb-51d7-40ab-8457-e7a280eebf36

toledo-station

 ایستگاه Zoloti Vorota در کیف، اوکراین

جمعی از هنرمندان با موزاییک کاری های ظریف در امتداد ستون ها و سطوح این ایستگاه آن را تزیین کردند. این ایستگاه هم چنین دارای لوستر هایی با نورپردازی شمع-مانند است که شکوه فضا را دوچندان می کنند.

ucrania

Picture 6

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه