مرموزترین معماهای جهان که هرگز حل نشدند!!- بخش اول

2 9,125

حل کردن معما ذهن را به چالش می کشد و در کنار آن یک سرگرمی لذت بخش است ،اما مشکل معما اینجاست که تاحلش نکنید آرام نمی شوید و ذهنتان مرتب در پی یافتن راه حلی برای آن معماست.اما آیا می شود معمایی حل نشود؟؟معماهای حل نشده تاریخ تا به حال به صورت رازهای مرموزی در آمدند که کسی قادر به حلآن ها نبوده استاین معماهای پیچیده تقریبا با اعصاب و روان فردی که سعی در کشف آنها دارد، بازی می کند.

نسخه خطی وُی‌نیش،مرموزترین کتاب خطی دنیا  

این کتاب برگرفته از نام صاحب آمریکایی آن است که در سال 1912 میلادی این کتاب خطی را به دست آورده است. این کتاب،240 صفحه دارد و به خطی کاملا نامعلوم و نامشخص نوشته شده است. در این کتاب، انواع تصاویر و نقاشی های رنگی از نمودارهای عجیب، رویدادهای خارق العاده و گیاهانی وجود دارد که با هیچ کدام از انواع و گونه های گیاهی کره زمین شباهت و سنخیتی ندارند. این نوشته ها و تصاویر به گونه ای هستند که به هیچ عنوان نمی توان آنها را رمزگشایی کرد. نویسنده کتاب نیز ناشناخته است. اما چاپ کتاب نشان می دهد در خلال سال های 1404 و 1438 میلادی نوشته و چاپ شده است. این کتاب را «مرموزترین کتاب خطی دنیا» لقب داده اند.

voynich_manuscript_09

فرضیه های بسیاری در مور این کتاب وجود دارد: برخی های معتقدند این کتاب در مورد گیاهان دارویی، کیمیاگری یا طب گیاهی نوشته شده و برخی ریشه آن را فضایی و خارج از مدار زمین می دانند. اما اینکه این فقط یک شوخی باشد رد شده است. زیرا همه چیز بسیار جزئی و کامل اشاره شده و برای چاپ و انتشار آن وقت و هزینه صرف شده است.

کرایپتوس،مجسمه رمزگذاری شده!!

ktt_12-7_bi-an-khong-loi-giai-2_kienthuc
کرایپتوس یک مجسمه رمزگذاری شده عجیب است که توسط «جین سنبورن» طراحی شده است و اکنون در حیات دفتر مرکزی سازمان سیا در لنگ‌لی واشنگتن قرار دارد. این مجسمه بسیار مرموز است و این را با سه کلمه حکاکی شده روی آن می توان متوجه شد. در سال 2006 میلادی، اعلام کرد کلید گشایش این رمز نخستین واژه تا به آخرین واژه این دست نوشته نهفته است. و در سال 2010 میلادی، او مفتاح دیگری معرفی کرد: کلمات 64-69  در بخش چهارم که NYPVTT  بودند کدگشایی شدند و واژه «برلین» از آن استخراج شد.

پیام رمزی بیِل،گنجینه های دفن شده آمریکا

پیام رمزی بیِل در واقع سه سیفرتکست است که از قرار معلوم، موقعیت مکانی یکی از بزرگ ترین گنجینه های دفن شده در تاریخ آمریکا را مشخص می کند: هزاران کیلوگرم طلا، نقره و جواهرات باارزش. این گنج ها توسط مرد مرموزی به نام توماس جفرسون بیِل در سال 1818 میلادی در کلورادو کشف شد.

1452017051004111
این رمزها سه عدد هستند که دومین آنها رمزگشایی شد. این رمز نشان دهنده روستای «بدفورد» است. البته محل دقیق گنج در رمزنامه های دیگر است.

لوح فایستوس،شبیه داستان ایندیانا جونز

01a_phaistos_disk

رمز و راز لوح فایستوس شبیه داستان فیلم ایندیانا جونز است. این لوح توسط یک باستان شناس ایتالیایی به نام لویجی پرنی‌یر در سال 1908 میلادی در قصر مینوآن کشف شده است. این لوح از جنس خشت دوآتشه است و روی آن خطوط تصویری عجیبی حکاکی شده است. کاملا مشخص است این خشت هزاره دوم پیش از میلاد مسیح نوشته شده است. در حال حاضر، این لوح یکی از پازل های بزرگ باستان شناسان است.

سنگ‌نوشت شانگبوروف،مکان جام مقدس حضرت عیسی

1452019068488263
اگر از دور به ستون یادبود رهبر روحانی در استافوردشایر انگستان که از قرن 18 میلادی برجای مانده است، نگاه کنید، فقط تصویر نقاشی نیکولاس پوزینی را می بینید. اما با نزدیک شدن به این بنا، متوجه سنگ نوشته ای با عنوان DOUOSVAVVM می شوید که سالیان سال است هنوز رمزگشایی نشده است.

برخی اعتقاد دارند شاید این کد نشان دهنده مکان جام مقدس حضرت عیسی باشد که در شام آخر از آن نوشید. بسیاری از بزرگان تاریخ همچون چارلز دیکنز و چارلز داروین برای گشایش این رمز تلاش بسیاری کرده اند اما بی نتیجه باقی مانده است.

 

 

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه